MasterCard liitub sõrmejälgede kasutajate ridadega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. oktoober 2013 kell 17:35061013mastercardÜlemaailmselt finantsteenuseid pakkuv MasterCard on ühinemas mittetulundusühinguga FIDO Alliance (Fast IDentity Online), mis on oma eesmärgiks võtnud autentimissüsteemide muutmise ja luua uued standardid praeguste kasutajanimede ja paroolide asemel. Peamised nende poolt propageeritavad võimalusi kasutavad tuvastamiseks inimese biomeetriat, näiteks sõrmejälgi.

 

Kuigi liiduga on ühinenud juba paljud suurfirmad, on MasterCard esimene suur maksevõrgustik FIDO-s. MasterCardi esindaja Ed McLaughlin kommenteeris: “Meie osalus FIDO Alliance’is, nagu ka teistes sarnastes ettevõtmistes, aitab tuua suurema turvalisuse nii kasutajatele, kaupmeestele kui ka finantsteenuste pakkujatele. Lisaks veel suurepärane kasutusmugavus.”

Apple, kes andis hiljuti välja uue sõrmeskanneriga iPhone’i, ei ole FIDO liige, küll aga Google, kelle Androidi operatsioonisüsteemi kasutavad seadmed peaksid sõrmejälgede sensorid saama juba järgmisel aastal.

 

Allikad: USA Today, engadget

Foto: mountainrepublic.net

 Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt