Uudiseid Venemaalt: viisataotlejatele sõrmejälje andmise kohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2014 kell 13:24Venemaa plaanib viisataotlejatele sõrmejäljekohustust

Venemaa välisministeerium on teinud ettepaneku skaneerida viisataotlejate sõrmejälgi vastavasse andmebaasi. Rahvuslikule turvalisusele viitav muudatus peaks astuma jõusse juba käesoleva aasta suvel.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Rubla langeb

Rubla nõrgenemine on saavutanud sellise hoo, mida ei ole nähtud 2008.–2009. aasta finantskriisist saati. Näiteks rublaga võrreldes tugevnes euro viimase nädalaga 1,84 rubla saavutades kursiks 47,31 rubla euro kohta, mis on uus rekord. Ekspertide hinnangul rubla kursi langustrend jätkub tõenäoliselt kogu käesoleva aasta.

Allikas: Kommersant

 

E-kaubandusega tegelevad ettevõtted peatasid kauba saatmise Venemaale

Suurimad e-kaubandusega tegelevad ettevõtted nagu Amazon, Net-a-porter.com, Theoutnet.com, Shopbop.com ja Easdane peatasid kauba saatmise Venemaale. Probleemiks on Venemaa uuenenud tollieeskirjad, mis esitavad välismaisetele e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele senisest karmimaid ja põhjalikumaid vormistamisnõudeid.

Samal ajal on aga duumasse terrorismivastaste seadusemuudatuste paketis jõudnud ka e-rahaülekannete piiramise ettepanekud.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Foto: Frettie / Wikimedia Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt