Pentagon hakkab nutitelefonidega sõrmejälgi skännima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2013 kell 13:30 

Mõne aasta pärast saavad USA sõdurid, sõjaväelased ja eriteenistuse töötajad hakata kasutama nutitelefoni lisaseadet, millega kahtlusaluseid kasvõi tänava peal sõrmejälgede, silma võrkkesta, näojoonte või hääle abil tuvastada.

 

Kaitseministeerium on eraldanud Californias asuvale tarkvarafirmale AOptix Technologies 3 miljonit dollarit, et nad töötaksid välja biomeetrilise identifitseerimise lisaseadme nutitelefonidele. Seade ei töötaks aga mitte telefoni pandava rakendusena, vaid tegu oleks hoopis telefoni ümber pandava kestaga, mis on võimeline andmeid vastu võtma ja töötlema.

Nutitelefoni identifitseerimisseadmel on piiratud võime salvestada biomeetrilisi andmeid teatud kauguselt. See skaneerib nägu kuni 2 meetri kauguselt, võrkkesta kuni 1 meetri kauguselt ja häält tavatelefonile vastavalt. Sõrmejälgede saamiseks on endiselt vaja puudutada ekraani. Inimese tuvastamiseks piisab vaid sekundilisest fookustamisest.

 

Allikad: Press TV, The Blaze 

 

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt