Meie uut paremat digivaluutat anna meile, WEF! Ja ära luba meile sularaha!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. mai 2023 kell 11:23Foto: Pixabay / klausdie

Suurimate rahvusvaheliste korporatsioonide lobi on ühendanud keskpankade digitaalsete valuutade kallal töötavad keskpangad ja avaldanud selle kohta juhendi. See aitab selgitada, miks kodanike huvid selles küsimuses nii vähe loevad, samas kui ettevõtete huvisid jõudumööda edendatakse. Digiraha kasutuselevõtu tööriistakomplekti juhendid vaatleb oma veebis Norbert Haering. 

 

Kasahstani keskpank avaldas 2022. aasta juulis raporti, milles loetleti kriteeriumid, kuidas tuleks otsustada kavandatava digitaalse tengega seotud disainiküsimuste üle. Tenge on Kasahstani rahvusvaluuta. Aruande keskmes on Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailma Majandusfoorumi ning ligi tuhande suurima rahvusvahelise korporatsiooni lobitöö, millega on ette valmistatud vastavad kontseptsioonid. Suuremat rolli mängib Maailma Majandusfoorumi juhend.

„Kui eeldada, nagu mina teen, et suurimate rahvusvaheliste korporatsioonide huvid ei ühti alati üldsuse huvidega, kipub olema problemaatiline, kui keskpangad lasevad ettevõtetel neile öelda, kuidas oma tööd teha. See ei muuda tõsiasja, et seda lobitööd on õnnestunud tunnustada kui “rahvusvahelist organisatsiooni” raha oskusliku kasutamise ja mõjuvõimu kaudu, mida neil korporatsioonidel on külluses,“ vaatab Norbert Haering mõningase

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt