Edward Snowden: keskpankade digivaluutad võtavad meie tuleviku pantvangi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2022 kell 16:25Edward Snowden 2016. aastal kõnelemas kogukonnaprojekti LibrePlanet konverentsil. Foto: ekraanikuva

Edward Snowden kirjutas oktoobris 2021, et “selle nädala uudised USA rahandusministeeriumi võimest või valmisolekust või lihtsalt prooviõhupalli trolli ettepanek vermida ühe triljoni dollari (1 000 000 000 000 dollari) väärtuses plaatinamünte, et suurendada riigi võlalimiiti, meenutasid mulle mõnda muud rahalist näitu, millega puutusin kokku palaval suvel, kui paljudele sai esimest korda selgeks, et Ameerika uue taristueelarve vastuvõtmise suurimaks takistuseks ei saa mitte võlgade ülemmäär, vaid Kongressi põrand”.

 

See lugemine, mille tegin lõunasööki valmistades oma lemmikinfrastruktuuri, nimelt elektri abil, oli ühe Ameerika Ühendriikide 51. ja võimsaima osariigi – Föderaalreservi, värskelt vermitud kuberneri Christopher J. Walleri kõne.

Selle kõne teema? CBDC-d – mis ei ole kahjuks mingi uus kannabinoidivorm, millest teil võis kahe silma vahele jääda, vaid hoopis keskpanga digitaalvaluutade akronüüm – uusim oht, mis avalikul silmapiiril heiastub.

Enne kui läheme edasi, lubage mul öelda, et mul on olnud raske otsustada, mida see kõne endast täpselt kujutab – kas see on vähemuse raport või lihtsalt katse oma võõrustajat, American Enterprise Institute’i, meelitada.

Kuid arvestades seda, et Waller, kes on majandusteadlane ja kelle Trump viimasel hetkel Föderaalreservi ametisse nimetas, teenib oma ametiaega kuni 2030. aasta jaanuarini, võime meie, lõunaaja lugejad, märgata püüdlusi mõjutada tulevast poliitikat ja eelkõige Föderaalreservi paljukuulutatud ja endiselt peatselt ilmuvat „aruteludokumenti” – grupi autoritekst – CBDC loomise kulude ja tulude teemal.

See tähendab Ameerika CBDC loomise kulude ja tulude kohta, sest Hiina on sellest juba teatanud, nagu ka kümmekond muud riiki, sealhulgas hiljuti Nigeeria, mis oktoobri alguses võtab kasutusele eNaira.

 

Mis see keskpanga digitaalne valuuta üldse on?

Las ma selgitan.

Pigem ütlen teile, mis CBDC EI OLE – see EI OLE, nagu Wikipedia võib teile öelda, digitaalne dollar. Lõppude lõpuks on enamik dollareid juba digitaalsed, mis ei eksisteeri teie rahakotis volditud kujul, vaid kirjena panga andmebaasis, mis on tõetruult esitatud ja teie telefoni klaasi alla renderdatud.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt