Obama kutsus kongressi liidrid kriisikõnelustele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. oktoober 2013 kell 20:23Obama-CrisisUSA president Barack Obama kutsus kolmapäeval vabariiklaste ja demokraatide liidrid Valgesse Majja teist päeva vältavat valitsusseisakut arutama. Kõnelused algavad Eesti aja järgi kell 00.30 ja nendest võtavad osa esindajatekoja vabariiklasest spiiker John Boehner ja senati vähemuse liider Mitch McConnell ning senati demokraadist spiiker Harry Reid ja esindajatekoja vähemuse liider Nancy Pelosi, ütlesid Valge Maja ja kongressi allikad.

 

Obama soovib, et vabariiklased nõustuksid eelarvega, mis võimaldaks valitsusel tööd jätkata, kuid loobuksid plaanist nurjata tema tähtsaimaks sisepoliitiliseks saavutuseks peetav ravikindlustusreform, mille rahata jätmise poolt senati demokraadid mingil juhul ei hääleta.

President püüab ka mõjutada kongressi vastu võtma eelnõu, mis tõstaks valitsuse 16,7 triljoni dollari suurust võlalimiiti, sest selleta saab riigikassas 17. oktoobriks raha otsa. Kuigi osa senatist on seisukohal, et neid kahte asja peaks arutama eraldi, ei ole kaheks suuremaks kohtumiseks ilmselt võimalik aega eraldada.

Vabariiklased on juba jõudnud kuulutada kohtumise toimumise fakti oma võiduks, olles eelnevalt süüdistanud Obamat eelarveküsimuste arutamisest keeldumises. “Meil on väga hea meel, et president saab lõpuks aru, et tema keeldumine läbirääkimistest on andestamatu,” ütles Boehneri pressiesindaja Brendan Buck.

 

 

Allikad: BNS, USA TodayFoto: cristyli.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.