Patiseis Obamacare’i pärast: USA-d ähvardab valitsuse tegevuse peatamine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. september 2013 kell 11:38800px-Obama_Health_Care_Speech_to_Joint_Session_of_CongressUSA kongressi esindajatekoda kiitis ööl vastu tänast heaks vabariiklaste rahastusmeetme, mis võimaldab valitsuse rahastamist jätkata, kuid lükkab president Barack Obama tervishoiuseaduse ehk Obamacare’i jõustumise aasta võrra edasi, vahendas BNS.

 

See eelnõu tugevdab patiseisu senatiga, mille enamuse liidri demokraat Harry Reidi kinnitusel ei võeta mingil juhul vastu eelnõu, mis Obamacare’i rahata jätab või selle jõustumise edasi lükkab. See toob aga lähemale võimaluse, et esmakordselt 17-aastase vaheaja järel suletakse järgmise rahandusaasta esimesel päeval ehk 1. oktoobril USA föderaalagentuurid ja -programmid. Valge Maja kinnitas omalt poolt, et president paneb esindajatekoja eelnõule veto, kui see tema lauale jõuab.

Esindajatekoja rahastusmeede, mis nüüd taas senatisse läheb, lükkab ühelt poolt Obamacare’i aasta võrra edasi, kuid tagab valitsuse rahastamise praegusel tasemel 15. detsembrini, mis annaks rahvaesindajatele aega laiemaks eelarvekokkuleppeks. Rahandusaasta lõppeb esmaspäeva südaööl ja siis panevad föderaalagentuurid uksed kinni, kui edasise rahastamise kokkulepet ei ole.

Esindajatekoda võttis aga pühapäeva varahommikul vastu ka meetme USA sõjaväepersonali rahastamise jätkamiseks juhul, kui valitsuse töö peatub. Eelnõu kiideti heaks ühehäälselt, kuid demokraatide sõnul näitab selle hääletuselepanek, et vabariiklased ootavad tõesti föderaalagentuuride töö seiskumist.

Viimati peatati ajutiselt valitsuse töö Bill Clintoni ajal 1995. aastal. Toona kestis seisak oktoobrist detsembri keskpaigani, märgib ERR.

 

Allikad: BNS, ERR, The Washington PostFoto: Wikipedia Commons / Lawrence Jackson

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt