Obama tahab 11 miljonit illegaali põranda alt välja tuua

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2013 kell 8:46ERR kirjutab, et USA president Barack Obama valis oma teise ametiaja esimeseks teemaks immigratsioonireformi, mille eesmärk on tuua põranda alt välja 11 miljonit praegu USAs illegaalselt elavat inimest.

 

Kui New Yorgi latiinode naabruskondades elavailt inimestelt dokumente küsida, siis ilmselt paljudel neist USAs alalist elamisluba ei ole. Ühendriikides on praegu umbes 11 miljonit illegaalset immigranti ja enamik neist lõunapiiri tagant tulnud ladina-ameeriklased, vahendas ETV saade “Välisilm”.

Neid kõiki koju tagasi saata ei ole võimalik – USA majandusringkondade sõnul jääksid paljud ettevõtted siis lihtsalt tööjõuta. Vaja on plaani B ja president Obama hinnangul on selleks illegaalidele põranda alt välja tulemiseks võimaluse andmine.

 

“Olen täna siin, sest aeg on saabunud ulatuslikuks immigratsioonireformiks. See tuleb läbi viia nüüd,” kinnitas president. Lisaks Obamale rõhutasid immigratsioonireformi olulisust läinud nädalal ka kaheksa senaatorit mõlemast suurparteist.

“Seda, mis Ameerikas praegu toimub, ei saa aktsepteerida. Oleme liiga kaua lasknud inimestel oma õuedel rohtu niita, toitu ette kanda, oma kodusid koristada ja lapsi kantseldada, ilma neile ühtegi hüve tagamata. Arvan, et kõik nõustuvad, et meie riigi jaoks ei ole hea, kui lubame neil inimestel jätkuvalt varjus elada,” ütles senaator John McCain.

Esmalt kavatsetakse anda illegaalidele võimalus end võimude juures registreerida ja läbida taustauuring. Lisaks peavad nad tasuma kõik siin veedetud aastate jooksul maksmata jäänud maksud ning maksma ka trahvi, mille konkreetset suurust ei ole veel sätestatud.

 

“See on võimalus meile kõigile. Ma tõesti loodan, et president peab oma lubadust ja esitab konkreetse plaani,” lisas samuti Mehhikost tulnud Adolfo Cuevas.

Lubaduse all peab Cuevas ilmselt silmas tegelikult juba eelmisel suvel Obama poolt antud valimislubadust, et kui tema saab presidendiks, annab ta illegaalsetele mehhiklastele võimaluse saada USA kodanikuks. Spekulatsioonide kohaselt lisas see lubadus talle sadu tuhandeid fänne Ühendriikides elavate mehhiklaste seas, kirjutas Infowars enne 2012. aasta presidendivalimisi.

 

Paljud ameeriklased immigratsioonireformi aga ei toeta: viimaste küsitluste põhjal on selle poolt 51 protsenti ameeriklastest. Teine pool rahvast leiab, et inimestele, kes on teadlikult seadusi rikkunud, ei tuleks mingeid järeleandmisi teha ja nad peaks Ameerikast lihtsalt välja saatma.

 

Allikad: ERR, Infowars

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt