USA immigratsioonieelnõu sai senati heakskiidu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2013 kell 9:08 

USA senat kiitis neljapäeval heaks ajaloolise immigratsioonieelnõu, poolt hääletas 68 ja vastu 32 senaatorit. “Jah, me tegime seda,” kõlasid pärast hääletamist saalis hüüded. Demokraatide ühisrindega liitus senatis ka 14 vabariiklaste rahvaesindajat, vahendab BNS.

 

“Me oleme täna astunud hiiglasliku sammu edasi meie immigratsiooniprobleemi lahendamisel,” kiitis üks seaduseelnõu loojatest demokraadist senaator Chuck Schumer.

Pärast senati lõpphääletust läheb eelnõu edasi esindajatekotta, kus enamuses olevad vabariiklased on vastu kodakondsuse andmisele illegaalselt Ühendriikides viibivatele isikutele.

USA president Barack Obama on korduvalt kutsunud kongresmene üles heaks kiitma immigratsiooniseaduse muudatusi.

“Meie aegunud immigratsioonisüsteem on aastaid meie majandust kahjustanud ja julgeolekut ohustanud,” ütles Obama juunikuu alguses oma iganädalases raadio- ja telepöördumises.

Eelnõu hõlmab piirikontrolli palju tõhusamat läbiviimist, viisaprogramme oskustöölistele ja lihttöölistele ning tööandjatele mõeldud elektroonilise verifitseerimissüsteemi laiendamist.

Eelnõu vajas 100-kohalises senatis vähemalt 60 poolthäält ning selle peab heaks kiitma ka esindajatekoda, kus vabariiklased on enamuses ja seadusandjad omaenda immigratsioonieelnõud koostavad.

Pärast kaotust 2012. aasta presidendivalimistel on vabariiklased oma seisukohta muutnud ja asunud toetama immigratsioonireformi, lootes saada endale latiinode hääli, millel on tulevikus üha suurem tähtsus. Partei konservatiivsem tiib on siiski endiselt vastu “amnestiale”, mis annaks illegaalsetele immigrantidele võimaluse oma staatus seaduslikuks muuta.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: BBC

Foto: Press TV

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt