Pärast Big Techi tuleb Big Food: Gates reklaamib “Frankensteini toitu” maailma näljahäda vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2022 kell 12:29Foto: Pexels / Yuri Shkoda

Pärast Suurt Tehnoloogiat tuleb Suur Toit: Bill Gates, Microsofti asutaja, vaktsiinide ja põllumaade oligarh, reklaamib nüüd oma geneetiliselt muundatud seemneid sümpaatse nimega “Magic Seeds”. Tema sihtasutus on rohkem kui 20 aastat kulutanud miljoneid dollareid teravilja-, maisi- ja riisiseemnete modifitseerimiseks kiiresti kasvavateks, kuuma- ja põuakindlateks sortideks. Ökoeksperdid räägivad “Frankensteini toidust”. Samale mõtteviisile vastav Gatesi tõugatud Covid-19 geenivaktsineerimine sobib selle pildiga hästi kokku.

 

Algus Aafrikas

“Me peame muutma oma suhtumist maailma näljahädasse,” kirjutab Gates oma sihtasutuse essees. Vaja on investeeringuid põllumajanduslikku teadus- ja arendustegevusse. Tema “võluseeme” on ainus lahendus kliimamuutuste pettusega põhjendatud näljahäda lahendamiseks maailmas.  Gatesi fond toetas 14 aastat tagasi Aafrika põllukultuuride uurijate rühma. Nende eesmärk oli välja töötada uus maisisort. See oli “võluseemnete” algus.

 

“Roheline revolutsioon” ebaõnnestus

Kuid “põllumajanduse ümberkujundamine” Aafrikas, mida tema ja Rockefelleri sihtasutus on alates 2006. aastast edendanud, on täielikult läbi kukkunud. Tema “Alliance for a Green Revolution in Africa” ​​(AGRA) on kohalikele põllumeestele peale surunud agrotööstuse, monokultuuri, sünteetilise väetise ja geneetiliselt muundatud seemned.

Põllumajandustootjate vaesus on AGRA riikides kasvanud 30 protsenti. 2020. aastal asutas Gates  uurimisinstituudi Ag One. Ta soovib seda kasutada väiketalunike „aitamiseks“ tehisintellekti ja geneetiliselt muundatud seemnete abil kõrgtehnoloogilises põllumajanduses. Kriitikud räägivad “taaskoloniseerimisest”.

 

Põllumehed Punjabis meeleheitel

Valitsuse poolt Gatesi aktiivsel nõuandel tõugatud agrotööstus on jätnud laastamisjälje ka India teravilja- ja köögiviljasektorisse Punjabis. Tema GM seemet kasutati riisi ja nisu kasvatamiseks ning Gates kiidab oma essees sealseid saagikoristusi. Mida ta ei maini: GM-seemned vajavad palju väetist ja see omakorda nõuab fossiilseid ressursse. Ja seda veetakse üle maailma CO2-mahukatel transpordimarsruutidel. Ka pestitsiidididel on negatiivne mõju bioloogilisele mitmekesisusele. Põllumajandus Punjabis on maailmas kõige “mürgitatum” ja maaühiskonnad lagunevad probleemide tõttu. Peaaegu igas perekonnas on mõni vähktõve juhtum. Narkootikumide tarbimine kasvab, sest põllumehed on meeleheitel.

 

Võlts PR-kampaania

Ökoeksperdid nõuavad pööret, öeldes, et alternatiive on olemas: kohalikud seemnepangad, kompostimissüsteemid, mis hoiavad mulda tervena, ja pestitsiidideta sekkumised, mis soodustavad vastupidavat põllumajandust, vähendades seeläbi toiduabi vajadust. André Leu, mahepõllumajanduse ekspert, endine “Rahvusvahelise mahetoidu assotsiatsiooni” (IFOAM Organics) president ja asjakohase erialakirjanduse autor, süüdistab Gatesi vales PR-kampaanias. Ta kasutab seda toodete ümbernimetamiseks, millele viidatakse kui “Frankenfoods” .

 

Nälg tähendab kasumit

Vandana Shiva, tuntud ka kui India “teravilja-Gandhi”, keskkonnaaktivist, arvukate õpikute autor ja “toidusuveräänsuse” eest võitleja, lööb samuti häirekella: ebaõnnestunud, kohmakas ja räige manipuleerimine elussüsteemidega ei loo “võluseemneid” . Nälga ei põhjusta mitte tarnete nappus, vaid väiketalunike ja toidusuveräänsuse tahtlik hävitamine ettevõtete võimu kasuks. Nälg on tekitatud meelega ja toodab tohutut kasumit.

 

Geotehnoloogia rikub looduslikke süsteeme

Ta kritiseerib ka kliimamuutuste lahendusi, mida Bill Gates oma raamatus “Kuidas vältida kliimakatastroofi” pakub , kui “võlts” ja puhast “tehnoloogiat”. Oma sihtasutuste ja toetustega loob ta võimsa huvivõrgustiku ilma igasuguse vastutuseta. Oma väites võidelda kliimamuutustega käitub Gates kahemõtteliselt: ta on Kanada ühe suurima nafta- ja gaasiettevõtte põhiaktsionär ning ta esindab ja propageerib “ekstreemset geotehnikat”, millel võib olla katastroofiline mõju maa ilmastikusüsteemidele ja looduslikele tsüklitele. Gatesi nimetatakse juba “Geotehnika suhkrupapaks” .

 

Võltsitud liha kampaania

Bill Gatesil on rikastele riikidele juba idee, kuidas kliimamuutustega võidelda: sünteetiline liha. Kui tal on tahtmine, peaksid kõik rikkad riigid üle minema 100 protsenti kunstlihale. Gates on USA suurim erapõllumajandusmaa omanik. Ta ostis kokku tohutuid alasid 19 USA osariigis ja jättis selle oma investeerimisnõustajate küsimuseks. Augustis palusid USA vabariiklased vastutaval põllumajanduskomisjonil nõuda Gatesi käest teavet selle kohta, miks ta nii suuri aakreid kogub.

 

Allikas: wochenblick.at

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt