Programm annab Twitteri abil aimu rahva meelsusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. september 2013 kell 21:01Briti teadlased on välja töötanud arvutiprogrammi, mis jälgib Twitterit ja suudab sealseid postitusi kaheksasse kategooriasse jagada. Emotive’i nime kandev programm suudab töödelda kuni 2000 postitust sekundis ning võib väljatöötajate sõnul aidata pidurdada rahutusi ja ennustada ohtu avalikule korrale.

 

Twitterit kasutab maailmas üle 500 miljoni inimese, kes postitavad päevas 340 miljonit postitust. Loughborough ülikooli teadlaste sõnul suudab nende programm selekteerida välja otsest viha, tülgastust, hirmu, rõõmu, kurbust, üllatust, häbi ja segadust väljendavad postitused. Tarkvara võimaldaks politseil jälgida piirkondlikke meeleolusid ja kriminaalset käitumist ning sellele kohe reageerida. Meeleolude jälgimine võimaldaks välja töötada ka suurte sündmuste järgse parima reageerimise kava.

Hetkel jälgib programm vaid Suurbritannias toimuvat, kuid teadlaste sõnul on sama moodi jälgida tervet maailma. Teadlaste rühm on saanud juba rahastuse ka programmi täiendamiseks ning loodavad kaugemas tulevikus hakata ka inimeste profiile looma vastavalt sellele, kuidas nad sotsiaalmeedias käituvad.

 

 

 

Allikad: BBC, The Guardian

Foto: itn.co.uk

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt