ISIS-e Twitteri kontod juhatasid häkkereid Briti valitsuseni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2016 kell 11:44Grupp häkkereid avastas detsembris, et vähemalt kolm terrorirühmitus ISIS-ega seotud sotsiaalmeediakontot juhitakse IP-aadressidelt, mis on seotud Suurbritannia valitsuse töö ja pensionite osakonnaga. Valitsuse sõnul ei oma nemad enam antud IP-aadresse, sest nad müüsid need teistele riikidele. Häkkerid aga leiavad, et on võimalus, et mõni valitsuse töötaja juhib ISIS-t toetavaid kontosid või et tegu on luureteenistuse loodud lõksuga, millega proovitakse püüda terrorismi toetajaid.

 

Neljast teismelisest koosnev häkkerite grupp VandaSec avastas, et kuigi mõned ISIS-t toetavad Twitteri kontod näivad IP-aadresside alusel asuvat Saudi-Araabias, viivad need hoopis Londonis asuva valitsuse töö ja pensionite osakonnani. Häkkerite sõnul on kummaline, et antud kontod on seotud Briti luureteenistuse “kodukohaga”.

Briti valitsus on eitanud oma seotust antud IP-aadressidega, väites, et tõenäoliselt müüsid nad need kunagi teistele riikidele. Kuna juulis said IPv4 aadressid otsa, on nüüdseks käivitunud ulatuslik turg n-ö taaskasutatavatele IP-aadressidele ja ka Suurbritannia valitsus on praeguseks maha müünud miljoneid kasutamata IP-aadresse, mida nad olid endale soetanud 1980ndatel ja 90ndatel. Valitsus nentis, et nad on avalikult väljakuulutamata tehingutega antud aadresse müünud telekommunikatsioonifirmadele nii Suurbritannias kui välismaal, sealhulgas Saudi-Araabias. Oma avalduses väideti, et valitsus valib hoolikalt firmasid, kellega äri tehakse, kuid nad ei saa kontrollida, kuidas nende kliendid antud internetiühendust kasutavad.

Kuigi antud juhtumit peetakse pelgalt valitsusepoolseks apsakaks, on see siiski sütitanud mitmeid vandenõuteooriaid.

 

Allikad: The Independent, The Mirror, Alternet

Foto: Bill Hinton

 

Toimetas Annika Urvela

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt