Protest: Itaalia talunikud tõid sead parlamenti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. detsember 2013 kell 19:46Itaalia talunikud tõid neljapäeval sead parlamenti, et protestida traditsiooniliste Itaalia toitude nagu pasta, mozzarella ja prosciutto välisriikidest sissetoomise vastu, vahendab BNS.

 

Alpides piiripunktis korraldati pikett Leedu sealiha, Saksa mozzarella ja Austria nisujahu vastu, mis Itaalias kodumaise toodangu pähe maha müüakse.

Kampaania tunnuslauseks on “Jõululahing: vali Itaalia” ning selle korraldanud ametiühinguorganisatsiooni Coldiretti sõnul on 33 protsenti Itaalias müüdavatest ja eksporditavatest toiduainetest valmistatud võõrsil kasvanud toorainest.

“Meie farmid kukuvad kokku,” kurtis 23-aastane nisu- ja oliivikasvataja Lõuna-Itaaliast Leccest, kes sadade teiste hulgas Roomas parlamendihoone ees meelt avaldas. “Valitsus peaks võtma kasutusele läbipaistvama märgistuse ja neid importtooteid tõkestama.”

Coldiretti andmetel ei ole kaks kolmandikku “Made in Italy” sildiga sinkidest tehtud Itaalia sealihast ja riigi suurim prosciutto-tootja Parmacotto kolmekordistas eelmise aasta jooksul lihaimporti.

Kompanii ei võta süüdistus omaks, vaid kinnitab, et Parmacotto kasutab sajaprotsendiliselt Itaalia toorainet. Coldiretti väitel on kolmandik Itaalia pastast välismaisest nisujahust, pool klassikalisest Itaalia mozzarellast on tehtud välismaa piimast ja pool Itaalia oliiviõlist välismaa oliividest.

Põllumajandusminister Nunzia De Girolamo avaldas protestijatele toetust ja ütles, et ehtsate Itaalia toodete kaitsmine aitaks leida väljapääsu majanduskriisist.

Coldiretti andmetel on alates 2007. aastast töö kaotanud 36 000 põllumeest.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Guardian

Foto: iStock

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt