Iidseid püramiide võidi kasutada energia tootmiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2013 kell 16:53 

Aastaid kestnud geoloogilised ja arheoloogilised väljakaevamised Bosnias ja Hertsegoviinas on välja toonud tõenäoliselt maailma suurima püramiididekompleksi. Töö juhtimisele pühendunud Semir Osmanagici sõnul on tegemist 25 000 aastat tagasi püstitatud püramiidide kompleksiga ja püramiide on kasutatud vaba energia allikana.

 

Hiljutised mõõtmised näitavad, et püramiidide tipust tõuseb vertikaalne tugevnev elektromagnetiline väli, millele tänapäeva teadusel on raske seletust leida.

Kui Osmanagici väited vastavad tõele, siis tähendaks see sisuliselt kogu vanaaja ajaloo ümberkirjutamist osas, mis puudutab iidseid kultuure, nende religiooni ja teadust. Kuna aga juhtiv teadlaskond on seni kehtinud ajalookäsituse ümberlükkamise vastu, ollakse Osmanagici tööde suhtes väga skeptilised.

Tunnustatud arheoloogid üle maailma on kritiseerinud ja ümber lükanud ideed, et Osmanagic on leidnud uue püramiidide kompleksi, sest sellisel avastusel oleks suur mõju nende endi senisele tööle. Ent selline vastasseis pidurdab uurimistööd, kuna needsamad teadlased ei julge oma maine rikkumise hirmus Bosnia püramiide lähemalt uurima minna.

 

Päikesepüramiidi tipus on salapärane elektromagnetiline väli

Dr Osmanagic leiab oma seniste uuringute põhjal, et tegemist on esimeste püramiididega Euroopas ja need on maailma suurimad. Need on väga täpse orientatsiooniga ja ehitatud palju paremast materjalist, kui tänapäeva ehitustööstuses kasutusel on. Suurima püramiidi tipus on mõõdetud umbes 4 meetri raadiusega ning 28 kHz sagedusega elektromagnetiline väli, mis kõrgemal tugevneb. Selle välja olemasolu on kinnitanud erinevad sõltumatud teadlased Horvaatiast, Itaaliast, Soomest ja Serbiast.

Osmanagic arvab, et see energiaväli on püramiidide kompleksi ehitamise põhjus: neid kasutati selleks, et iidset tsivilisatsiooni varustada võimsa puhta energia allikaga. Püramiidide kui energiaallikate teooriat on ka varem välja pakutud: 1998. aastal ilmus Christopher Dunni sulest seda teemat käsitlev raamat “The Giza Power Plant” (Giza energiatehas).

Kas on võimalik, et meile eelnevad tsivilisatsioonid teadsid energeetikast palju enam, kui meie tänapäeval teame? Ajakirjanik Phillip Coppens sõnab: „Me peame kiiresti muutma oma seisukohta, nagu oleks meie esivanemad olnud rumalad, ning võtma omaks, et neil oli arenenud arusaam looduse ja universumi olemusest. Nagu Nikolai Tesla, kelle ideed suruti maha, kuna need ei sobinud kasumit taotlevasse majandussüsteemi.“

Ta leiab, et püramiidid on tõestus selle kohta, et meie esivanemad tundsid energia tootmise tehnoloogiaid, mida me oleme tänapäeval juba võimelised mõõtma, ent ei suuda mõista. Nii Bosnia püramiidide kui ka teiste üle maailma leiduvate püramiidide ehitamisel on kasutatud tehnoloogiat, mida 21. sajandil ei osata täpselt selgitada ega korrata.

 

Püramiidide geomeetrilised omadused

Kogu kompleksi ideaalset planeeringut ning teostust tõendab nii geomeetria, vorm, orientatsioon kui ka ehitusmaterjal. Bosnia suurimal püramiidil ehk Päikesepüramiidil on täpne geomeetriline kuju ja kuigi selliseid moodustisi leidub ka looduslikult, on selle sümmeetria ebatavaliselt täpne. Lisaks suurimale püramiidile on lähipiirkonnas veel neli pinnavormi, mille võrdkülgse kolmnurga kujuga küljed ja teised vormid oleks raskesti seletatavad looduslike protsessidega.

Päikesepüramiidi küljed on täpse orientatsiooniga ilmakaarte ja tähtede suhtes, mida on täheldatud ka teiste maailma püramiidide juures. Püramiidi pind on kaetud manuaalselt õigesse mõõtu tahutud kiviplokkidega. Kolm peamist püramiidi selles piirkonnas asetsevad nii, et nende vahele tekib võrdkülgne kolmnurk.

Suurim püramiid on 220 meetrit kõrge ning kaetud pinnase ja taimestikuga. Suuruselt teine, Kuu püramiid, on 190 meetrit kõrge kolme küljega ehitis, mille tipus on platoo. Nagu peagu kõikide teiste püramiidide puhul üle maailma on ka Bosnia püramiidide all käikude võrgustik, mis on osaliselt puhastatud ja toestatud. Arvatakse, et need käigud ühendavad omavahel kõiki selle piirkonna püramiide.

 

Allikad: Waking Times, Wikipedia

Loe lisaks: Giza for Humanity, Piramida Sunca

Foto: forum.slavorum.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt