Kas maailma vanimad püramiidid asuvad Alaskal?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2013 kell 20:40 

Kas on võimalik, et maailma vanimad inimeste poolt ehitatud püramiidid asuvad hoopis Alaskal? Kui see on tõsi, siis võib viimasel ajal toimunud jää sulamine paljastada veel iidseid ehitisi. Väike grupp maadeavastajaid teatasid hiljuti, et on leidnud vähemalt kaks iidset püramiidi. Hetkel on nähtav ainult nende ülemine ots, kuid ehitiste üldine kuju on ilmselge.

 

Maadeavastajatel õnnestus uurida püramiidi välisseina ning ilmselgelt oli selle ehituslaad sarnane Egiptuse püramiididega. Avastus tehti ekspeditsiooni käigus kogemata. Kui need püramiidid on tõesti inimese ehitatud, siis tekib küsimus, et kes need ehitas ning miks?

Ajaloolased väidavad, et esimesed inimesed jõudsid Põhja-Ameerikasse eelmise jääaja lõpul (umbes 12-10 000 aastat tagasi) kuid ei ole mingeid tõendeid selle kohta, et nad oleksid ehitanud püramiide või midagi sarnast. Kas võib olla võimalik, et tegemist on hoopis mõne teise kultuuriga, millest ajalugu on seni vaikinud?

Esialgse avastuse teinud meeskond planeerib uut ekspeditsiooni, et neid iidseid monumente lähemalt uurida. Nad otsivad enda meeskonda lisaks spetsialiste arheoloogia, geoloogia ja inseneriteaduse vallast ning loodavad naaseda püramiidide juurde järgmisel suvel.

Huvitavaks teeb selle leiu ka see, et väidetavalt ei ole tegemist esimeste selles piirkonnas avastatud püramiididega. Räägitakse ka Nome’i linna ja McKinley mäe vahel asuvast hiiglaslikust maa-alusest püramiidist, mis avastati juba 1990-ndate algul. Selle väidetavalt maailma suurima püramiidi kohta liigub vastuolulist infot – seda peetakse väga võimsaks ehitiseks, mida valitsused soovivad saladuses hoida, kuid on ka arvamusi, et tegemist on lihtsalt pettuse ja vandenõuteooriaga.

 

 

Allikas: ET Updates, ET Daily

Pilt: ET Daily

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt