Rootsi professori sõnul võib vaja minna kuni viite Covidi vaktsiinisüsti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2021 kell 11:09Hetkel öeldakse inimestele pärast teise COVID-19 vaktsiinisüsti kättesaamist, et nad on täielikult vaktsineeritud. Kuid möödunud nädalal kommenteeris Rootsi teadlane Matti Sällberg väljaandele Aftonbladet, et immuunsüsteemi tugevdamiseks võib vaja minna kuni viis vaktsiinidoosi. Huvitaval kombel on Sällberg ise lähedalt seotud ka vaktsiiniettevõttega SVF.

 

“Me ei tea, kui kaua vaktsiin tõsiste haiguste ja surma eest kaitseb,” ütles Karolinska instituudi professor Matti Sällberg.

Paljud Euroopa riigid plaanivad septembris kolmandat Covidi-i lisasüsti ning ka Ameerika Ühendriikide Toidu- ja ravimiamet (FDA) märkis, et vaktsineeritud isikutele tehakse sügisel veel üks süst.

Sällberg aga arvab, et sellest ilmselt ei piisa ja “korduvad vaktsiinisüstid” osutuvad vajalikuks, vahendab Vanglaplaneet.

“Pärast teise annuse kätte saamist hakkab immuunsus tasapisi taanduma. Aasta pärast võib paljude kaitse olla kadunud. Me ei ole selles veel päris kindlad, aga kui saate kolmanda annuse, siis aktiveeritakse see kaitse uuesti,” ütles ta. “Bioloogia ütleb, et nõrgenenud immuunvastus pole ebatõenäoline. Siis tuleb teha kolmas, neljas, võib-olla ka viies süst.”

Tekib küsimus, kas Sällbergil on huvide konflikt, arvestades, et ta on ka vaktsiiniettevõtte SVF juhatuse esimees.

 

Iisraelis ja Islandil haigestuvad valdavalt vaktsineeritud

Samal ajal tuleb Iisraelist infot, et “vaktsiini efektiivsus väheneb või lausa kaob” ja et “85-90% haiglaravil olevatest patsientidest on täielikult vaktsineeritud inimesed”.

Ka dr Kobi Haviv juhtis tähelepanu sellele, et 95% kõige raskemate sümptomitega haiglas olevatest patsientidest on vaktsineeritud.

Telegram tuletab meelde, et Islandil on vaktsineeritud suurem osa täiskasvanud elanikkonnast ja seal on nakatumiste arv rekordkõrgusel – ka enamus piiranguid kehtivad seal kõigile, olenemata vaktsineerimise staatusest.

Kõik see kinnitab, et vaktsiinipassidega inimesed peavad edaspidi käima korduvalt ja korduvalt vaktsineerimas selleks, et säilitada juurdepääs igapäevaselt kasutatavatesse kohtadesse.

Aeg näitab kas vaktsiinide kõrvalmõjud või pidevalt uute vaktsiinide tegemine paneb rohkem inimesi sellisele olukorrale vastu seisma.

 

Allikad: Vanglaplaneet, Aftonbladet, lingid artikli sees

 

Toimetasid Peeter Proos/Vanglaplaneet ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt