Saksa president kutsus kogu Euroopat kõnelema inglise keelt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2013 kell 14:52 

Saksamaa president Joachim Gauck ärgitas eurooplasi võtma omavaheliseks suhtluskeeleks inglise keelt. Ta väidab, et rohkem Euroopat saab tekkida üksnes siis, kui üksteisest aru saadakse.

Saksa suuremates telekanalites reedel üle kantud kõnes nentis Gauck, et kunagi varem pole eurooplastel olnud nii palju ühtset Euroopat. Ent samal ajal oleks vaja veelgi rohkem Euroopat, ja see tekitab inimestes mõningast umbusaldust.

Näiteks ei pruugi tänapäeva noored hästi aru saada, kui palju Euroopa ühendamiseks tehtud pingutused nende elu mõjutavad. Pöördudes oma ametiresidentsi, Berliini Bellevue lossi saalis olnud kooliõpilaste poole, märkis president Gauck, et tänu Euroopa Liidule saavad noored isegi rohkem pidutseda.

Ent hoolimata kõigest saavutatust ja ühistest väärtustest, mis on Euroopa Liidu projekti aluseks, käib praegu tõsine arutelu selle üle, kuidas tuleks Euroopat edasi arendada. Hoolimata sellest, et majandus- ja võlakriis on sundinud poliitikuid astuma konkreetseid samme mõne puuduse kõrvaldamiseks, tuleks Saksa presidendi hinnangul teha rohkem. Eelkõige selleks, et EL suudaks iseenda loodut üha tugevnevas rahvusvahelises konkurentsis säilitada.

„Siiani on Euroopa teinud liiga vähe, et end selleks ette valmistada. Vajame Euroopasse suuremat harmooniat,” leidis Gauck.

 

Allikas: Eesti Päevaleht

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt