Amazon.com kasutas turvameestena neonatse?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2013 kell 13:21 

Internetiostlemise gigant Amazon on Saksamaal kistud vastuolulisse skandaali. Väidetavalt kasutas kompanii töörohkel jõuluajal neonatsideks riietatud turvamehi, kes immigrantidest töötajatel silma peal hoiaksid. Mõningate andmete kohaselt kasutatigi turvameestena erinevaid neonatside rühmitusi.

 

Saksa ARD telekanal näitas dokumentaalfilmi, mis kajastas 5000 lühiajalise töötaja töötingimusi Amazoni laohoonetes, kus tegeleti tellimuste pakkimise ja laiali saatmisega.

Film tutvustas üleoleva suhtumisega turvatöötajaid firmast HESS, kes kandsid musta mundrit, sõjaväesaapaid ja lühikeseks pöetud juukseid. “Paljud töötajad kartsid neid,” kommenteerisid kanali esindajad. HESS ehk Hensel European Security Services vihjab ka Hitleri käsilase Rudolf Hessi nimele, avaldatakse filmis arvamust.

 

Dokfilm vahendas ka pildimaterjali, mis näitab, kuidas valvurid pidevalt töötajate hosteli magamistube ja kööki läbi kammisid. “Nemad ütlevad meile, et nad on siinne politsei,” kurtis üks hispaanlanna. Näiteks kontrolliti töötajaid, ega nad juhuslikult köögist salaja saiakesi kaasa ei võtnud.

Turvafirma juht Patrick Hensel eitas, et tema töötajad võiksid ebasobivalt käituda. Kuid ta lubas, et kindlasti võetakse need turvatöötajad ette, kontrollitakse süüdistusi ja vajadusel võetakse kasutusele meetmed.

Amazoni töötajate huve kaitsva ametiühingu esindaja Heiner Reimann kommenteeris, et selliseid natsi-stiilis jõunäitamisi peaks ennekõike just Saksamaal vältima. “Me asume Saksamaal,” ütles ta, “ja peame austama siinset ajalugu.”

 

 

Allikad: Infowars, Independent, New York Times 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt