Saksamaa politsei valmistub talvisteks meeleavaldusteks ja rahutusteks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. august 2022 kell 9:29Saksamaal kardetakse sotsiaalseid rahutusi. Koroonapettusega alanud ja Ukraina proksisõjaga jätkates on maailma majandust kokku kukutav eliit võtnud Euroopas sihikule selle südame Saksamaa, kus mühinal tõusvad gaasi-, energia- ja toiduhinnad on viimas rahvast meeleheitele. Elu läheb kallimaks ja valmistab inimestele peavalu ning juba sügiseks kardetakse sotsiaalseid rahutusi. “Poliitikute vastu on tekkinud pahameel, sest rahvas on umbusklik, kas poliitikud tõesti teavad, mida nad teevad,” ütleb Dresdeni ülikooli politoloog Werner Patzelt. Kui kukub Saksamaa, kukub kogu Euroopa – ja see ongi ju tegelikult Maailma Majandusfoorumi (WEF) plaan.

NB! Soovitame artiklit lugeda teadlikkuse tõstmise eesmärgil – kõik, mis hävineb, külvab ka seemne uue ehitamiseks. Inimestel on valik olla kas ise osa hävingust või kasutada kriisi enda huvides ära, luues ja pakkudes tuge või muudmoodi väärtust neile, kes seda vajavad. On viimane aeg oma elustiil ja mõttemustrid üle vaadata, et tulevaste suuremate väljakutsetega edukalt hakkama saada ning “tunnelist” teiselt poolt veel edukamana välja tulla.

 

Pole vaja suuri selgeltnägija võimeid, et osata ette kujutada, kuidas elanikkond reageerib, kui energiahinnad tõusevad liiga kõrgele või kui tekivad ulatuslikud elektrikatkestused. Nagu Saksamaa välisminister Annalena Baerbock (Rohelised) enne teda, kommenteeris ka Nordrhein-Westfaleni liidumaa siseminister Herbert Reul (CDU, kristlik demokraat) võimalikke meeleavaldusi keskvõimu ja liidumaade esindajate vastu. Ja kui eelmisel kahel aastal valdavalt rahumeelseid koroonapettuse meeleavaldusi tõlgendati pidevalt kui paremäärmuslaste (vahel isegi natside) marssidena, tuleb oodatavad protestid nüüd juba eelnevalt delegitimeerida põhiseaduse vastaste väljaastumistena.

RTL/ntv-le antud intervjuus rääkis Reul “uutest riigivaenlastest”, kes valmistuvad talvisteks “vägivaldseteks meeleavaldusteks”. Kõige rahvarohkema liidumaa siseminister soovib seetõttu täiendada oma politseijõude ja teisi julgeolekuteenistusi, et suuta igal ajal tagada operatiivvalmidus. Reuli sõnul on praegu käsil Nordrhein-Westfaleni politseijaoskondade varustamine satelliittelefonide ja kütusevarudega. Siseministri sõnul jagataks üle riigi laiali 40 mahutit kokku umbes 40 000 liitriga. Seoses energia- ja kütusehindade tõusuga ning hirmuga talvekülma ees, ütles Reul, et sellised kriisid sillutasid teed “vandenõuteooriate narratiividele”.

Bundeswehri operatsioonivalmidust Saksamaal tuleks tõsta

Mõni nädal tagasi teatati, et kaitseminister Christine Lambrecht (SPD) tegeleb ilmselt Bundeswehri (Saksamaa Liitvabariigi relvajõud) ettevalmistamisega ko

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt