Meditsiiniskandaal Saksamaal: Charité haigla nõuab vaktsiinikahjustuste kliinikute loomist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2022 kell 18:02



Foto: Wikimedia Commons / INTERRAILS / CC BY-SA 4.0

Koroonavaktsiini kahjustuste ja kõrvalmõjude teema on Saksamaal tasapisi jõudmas peavoolu, sest Berliini Charité haigla uuringus jõuti järeldusele, et vaktsiinikahjustuste ametlik arv on liiga väike ning et vähemalt 70 protsenti kahjudest ja kõrvalmõjudest ei registreerita. Saksamaa puhul eeldavad teadlased vähemalt 500 000 juhtumit ja nõuavad seetõttu vaktsiinikahjustuste jaoks eraldi ambulatoorse kliiniku loomist.

 

Vastavalt Berliini Charité pikaajalisele uuringule “COVID-19 vaktsiinide ohutusprofiil” on nüüd järk-järgult selgeks saamas, millega tervishoiusüsteem veel silmitsi võiks olla. Lõppude lõpuks on uuringu tulemuste kohaselt pärast vaktsineerimist 40 korda rohkem tõsiseid tüsistusi, kui Paul Ehrlichi instituut (PEI) on registreerinud.

 

Tõsine vaktsiinikahjustus pole ootamatu

Ligikaudu 40 000 osalejaga pikaajalise uuringu juht prof dr Harald Matthes selgitab, et senised tulemused teda ei üllata:

“Asjaolu, et umbes 8 vaktsineeritud inimest 1000-st peavad võitlema tõsiste kõrvalmõjudega, vastab sellele, mida oleme kuulnud ka teistest riikidest nagu Kanada, Iisrael ja Rootsi – vaktsiinitootjad oleksid pidanud oma uuringutes jõudma sarnastele järeldustele.”

Kuid Matthesi sõnul on tõsiste kõrvalnähtude arv võrreldes tavapäraste vaktsiinidega, näiteks lastehalvatuse või leetrite vastu, oluliselt suurem. Arvestades umbes poolt miljonit juhtu, millel on Saksamaal pärast Covidi vastu vaktsineerimist registreeritud tõsised kõrvalmõjud, peame meie, arstid, tegutsema,” ütleb Matthes.

 

Vaja on spetsiaalseid kiirabiautosid

Vähemalt 500 000 tõsiste vaktsiini kõrvaltoimete juhtude tõttu nõuab Matthes juhtumite raviks spetsiaalsete ambulatoorsete kliinikute loomist. Ta näeb ka vajadust, et arstid peaks saama vaktsineerimise kõrvalmõjude teemaga avalikult tegeleda, ilma et neid peetaks vaktsineerimise vastasteks. Kõik juhtumid, mis nõuavad arstiabi ja kestavad mitu nädalat või kuud, liigitatakse rasketeks.

Ta põhjendab senist alaraporteerimist ka kuuma poliitilise õhkkonna ja avalikkuse survega. Paljud arstid ei julge oma patsientide sümptomeid vaktsineerimisega seostada ega anna seetõttu neist teada. Haigete jaoks tähendab see aga seda, et nad jäävad oma kaebustega üksi ja käivad kuude kaupa ühe arsti juurest teise juurde ravi otsides.

 

Vaktsineerimiskahjustuste kiirabi Marburgis

Teema pole uus, ka Marburgi ülikooli kliinik tundis mõni aeg tagasi vajadust luua spetsiaalne polikliinik koroonavaktsiini ohvrite jaoks. Teised Saksamaa kliinikud tegelevad juba vaktsineerimise raskete kõrvalnähtude ravivõimalustega – näiteks verepuhastusega –, kuid siiani pole valikuvõimalused kaugeltki piisavad. Probleemiks on ka see, et kuigi pikaaegse Covidi ravi meetmed maksavad praegu kinni haigekassad, ei hüvita nad koroonavaktsiinist põhjustatud tüsistuste ravi. “See viga tuleb kiiresti parandada,” ütles Matthes.

 

Allikas: wochenblick.at

 

Toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt