Hävitamise kronoloogia – kui kukub Saksamaa, kukub kogu Euroopa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. august 2022 kell 17:44Foto: Pixabay / Kerttu

Head aastad on seljataga – seda mõistab nüüd juba ka poliitiline eliit Saksamaal, kus katastroofilised valeotsused on viimas riiki meeletu kiirusega oletatavast jõukast riigist nappuse ühiskonda. Sellele aitab kaasa riigi koorekiht, keda praegu maksud ja lõivud poliitikas, halduses ning avalikes asutustes priskelt toetavad või priiskavate pensionidega endised funktsionäärid. Varsti aga ei too neile odavate kõnedega vehkimine ja iga protesti parempoolseks kuulutamine enam kasu ja sureb lootus, et nad suudavad päästa kriisi keskel oma privileegid.

 

Majandusteadlased Max Otte, Markus Krall ja Marc Friedrich, keda sageli nimetatakse “õnnetuse prohvetiteks”, kinnitavad nüüd oma laastavate prognoosidega selliste majandusteadlaste nagu Daniel Stelter ja Hans-Werner Sinn ennustusi. Illusioon õitsengust hakkab haihtuma, jättes maha laastatud ja kuivaks tõmmatud riigi. Peaaegu kõik Saksamaa valitsuse viimastel aastatel tehtud otsustavad poliitilised sammud on aidanud kaasa Saksamaa eduka majandusmudeli nõrgenemisele. Kõigi nende valede otsuste kogusummaks – mida on kasvatanud ka Ukraina sõda ja Venemaa-vastased sanktsioonid – on eksistentsiaalne kriis, mida ei saa enam peatada.

Kõige kurja juur

See krahh sai alguse 2011. aastal otsusest lõpetada tuumaenergia toetamine lühikese aja jooksul järk-järgult ja viia kogu energiavarustus üle taastuvenergiale, millele lisandusid gaasiküttel töötavad elektrijaamad, millest saadav gaas pärineb peaaegu eranditult Venemaalt. Isegi kui keegi ei teadnud, et Putin õhutab Ukraina sõda, oli otsus muutuda ühepoolselt sõltuvaks ettearvamatust despootist rohkem kui hooletu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt