Satanistid soovivad Oklahoma valitsushoone juude oma monumenti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. jaanuar 2014 kell 12:15Religioosne grupp The Satanic Temple avaldas eelmisel esmaspäeval kavandi monumendile, mille nad loodavad püstitada Oklahoma valitsushoone kõrvale. Monument esindab satanistide sõnul Ameerika põhiväärtusi ja täiendab ning on kontrastiks kristlikule Kümne Käsu monumendile, mis valitsushoone juurde eelmisel aastal püstitati.

 

New York City’s asuv The Satanic Temple esitas Oklahoma ametnikele avalduse püstitada kohaliku valitsushoone juurde satanistlik monument juba sellel aastal. Satanistide sõnul täiendaks nende püstitatav monument Kümne Käsu monumenti, mis Oklahoma valitsushoone juurde 2012. aastal paigutati. Kavandi järgi rohkem kui 2 meetri kõrgune monument kujutab kitsepealist Bafometi istumas jalad ristis, mõlemal küljel naeratavad, ülistavalt Bafometi poole vaatavad lapsed. Monumendile on kavandatud lisada ka tsitaadid poeetidelt lord Byronilt ja William Blake’ilt.

Satanistide eestkõneleja Lucien Greaves’i sõnul peaks monument õhutama kõigis elusolendites kaastundlikkust ja empaatiat. Samuti oleks kujul funktsionaalne eesmärk  –  see oleks tool, kus inimesed saaksid saatana süles istuda ning temalt inspiratsiooni ammutada. Lisaks teeniks kuju turistiatraktsiooni eesmärki.

Greaves ütles ka, et monument ülistaks satanistide vankumatut austust Ühendriikide põhiseaduslike väärtuste, nimelt religioosse vabaduse ja väljendusvabaduse vastu. Greaves rõhutas, et satanism on Ameerika vabaduse tekkes fundamentaalse osakaaluga – keskaegsed nõiajahid õpetasid ameeriklastele põhimõtteid, et alati tuleb eeldada süütust, need olid aluseks ilmaliku seaduse ja sisulise tõendamiskohustuse tekkele.

The Temple of Satan ei ole Greaves’i sõnul mitte niivõrd religioosne ühing, mille keskmes on rituaalid ja regulaarsed kohtumised, vaid see on pigem grupp poliitilisi provokaatoreid, kes usuvad, et saatan on “kirjanduslik konstrukt“, mitte tõeliselt eksisteeriv sarvede ja kapjadega olend.

Kui uudised satanistide ettepanekust monument püstitada avaldati, hakkas osariigi valitsusele laekuma monumendi püstitamise palveid paljudelt erinevatelt religioossetelt gruppidelt, nagu näiteks hindud ja pastafarianid – satiiriline religioon, mis ülistab lendavat spagetikoletist. Oklahoma seadusametnikud ei ole aga nõus sataniste kristlastega samaväärselt kohtlema. Nad väidavad, et satanistlik monument ei vasta Oklahoma elanike vaadetele.

 

Allikad: The Raw Story, Red Ice Creations, CNN belief blog 1, 2.

Foto: geeksofdoom.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt