President näeb Eesti Panga nõukogu esimehena Mart Laari

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2013 kell 18:25 

BNS kirjutab, et president Toomas Hendrik Ilves saatis Riigikogule ettepaneku, millega esitas Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaadiks Mart Laari.

 

“Erakonnapoliitikast eemaletõmbunud Mart Laar, kahekordne peaminister ning Eesti edule aluse pannud majandusreformide üks autoreid, on visa ja tahtejõuline, õige inimene töötama euroalasse jõudnud Eesti keskpanga nõukogu esimehena,“ ütles president Ilves presidendi kantselei pressiteates.

Senise Eesti Panga nõukogu esimehe Jaan Männiku viieaastane ametiaeg lõpeb tänavu 12. juunil. Kui riigikogu nõustub presidendi ettepanekuga ja nimetab Mart Laari Eesti Panga Nõukogu esimeheks, lahkub ta parlamendiliikme ametist.

 

Toomas Kümmel: Laari puhul jääb kaotajaks Eesti Pank

Kuna Toomas Hendrik Ilvest on seostatud ka VEB-fondi ja Eesti Panga skandaaliga, küsisime Toomas Kümmelilt, kes seda vast kõige põhjalikumalt uurinud on, mida arvab tema Mart Laari kandidatuurist.

“Minu arvates see ei ole hea plaan ja Mart Laar ei tohiks lasta ennast ära kasutada,“ kommenteeris Kümmel Telegramile. “Jaan Männik oli Reformierakonnale täiesti vastuvõetamatu ning just tänu temale kaotasid oravad kontrolli keskpanga üle. Ilmselt oli neil väga suur soov Männikust lahti saada, kuid avalikult erakonnaga seotud kandidaati ei julenud nad seekord enam esitada.“

“Oma kavaluses esitasid nad Laari, kes tervisest sõltuvalt tahtis Riigikogust lahkuda. Küllap pakutud soliidne ametikoht sobis Laarile ja ta läks selle poliitilise intriigi õnge,“ arvas Kümmel ja lisas: “Põhjust rõõmustamiseks on ka IRL-i ResPublica tiival, sest likvideeritakse viimasedki Isamaaliidu jäänused erakonnast. Kaotab aga Eesti Pank.“

 

Algallikas: BNS

Foto: Wikimedia

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt