Tais valmistutakse taas suureks meeleavalduseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. jaanuar 2014 kell 13:48121742-thai-flag-bangkok-thailandTai võimud paigutavad järgmisel nädalal pealinna 15 000 politseinikku ja sõdurit, et ära hoida valitsusvastaste meeleavaldajate kavatsus Bangkok “sulgeda”, ütlesid ametnikud kolmapäeval. Bangkok Post kirjutab, et koguni 8 välisriigis elavad tailased on  avaldanud n-ö sulgemisele toetust.

 

Peaminister Yingluck Shinawatra kuulutas nädalaid väldanud tänavameeleavalduste järel veebruariks välja valimised, kuid meeleavaldajad on tõotanud need nurjata, sest opositsioon kardab, et valimistega kindlustab peaministri miljardäriperekond endale poliitilise võimu veel aastateks.

Protestijad on lubanud hõivata pealinna alates 13. jaanuarist ja võidelda valitsuse kukutamiseni. Plaanis on takistada ametnikke tööle minemast, riigiasutused jäetakse vee ja elektrita.

Valitsus mobiliseerib massimeeleavalduseks 14 880 politseinikku ja sõdurit, ütles politseiülem Piya Uthayo. “Meie eesmärk on vägivalla ja kokkupõrgete vältimine,” sõnas ta.

Bangkoki linnavõimud on andud korralduse esmaspäevast alates 146 kooli kinni panna. Singapore Airlines on juba tühistanud 14. jaanuarist – 25. veebruarini 19 Bangkoki-lendu.

Ametnike teatel on valitsus valmis vajaduse korral eriolukorra välja kuulutama.

Tais on poliitilised kriisid kordunud alates 2006. aasta riigipöördest, millega Thaksin võimult kukutati. Ühiskondlik lõhe valitseb ühelt poolt Tai eliidi, haritud keskklassi ja riigi lõunaosa elanike ning teisalt ülejäänud maaelanike vahel, kes moodustavad Thaksini võimubaasi ja on lõiganud tulu valitsuse populistlikust poliitikast. 

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Bangkok Post

Foto: etftrends.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt