Teheran: Kanada väited Al-Qaeda seostest Iraaniga on naeruväärsed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2013 kell 18:54 

Iraan nimetas teisipäeval naeruväärseks Kanada ametnike väiteid, nagu oleks kaks seoses Toronto reisirongi ründamisplaaniga vahistatud välismaalast seotud Iraanis tegutsevate Al-Qaeda rakukestega, vahendab BNS.

 

“See on kõige naljakam asi, mida ma olen oma 64 eluaasta jooksul kuulnud,” ütles Iraani välisminister Ali Akbar Salehi uudisteagentuuri ISNA teatel, nimetades viiteid, et Al-Qaeda võiks olla seotud Iraaniga, “lihtsalt naeruväärseks”.

“Loodame, et Kanada ametnikkond ilmutab pisut kainet meelt ning pöörab tähelepanu maailma üldsuse arvamusele ja luureandmetele,” lisas minister. Iraanis on enamuses šiiad, Al-Qaedasse aga kuuluvad sunni äärmuslased, kes peavad šiiasid ketseriteks.

Kanada väited lükkas teisipäeval tagasi ka Iraani välisministeeriumi esindaja Ramin Mehmanparast. “Me oleme igasuguse terrorismi vastu. Kanada äärmuslikku valitsust iseloomustab iranofoobia ning nad üritavad seda juhtumit vaenulikult meiega seostada,” ütles Mehmanparast.

Väidetavalt üritasid 30-aastane Chiheb Esseghaier ja 35-aastane Raed Jaser põhjustada Toronto piirkonnas reisirongiõnnetuse. Kanada politsei teatel said kahtlusalused “toetust Iraanis asuvatelt Al-Qaeda elementidelt”.

CBC avaldas teisipäeva hommikul julgeolekueksperdi arvamuse, kes oli samuti seisukohal, et Iraanil ei ole tõenäoliselt nendest nn Al-Qaeda elementidest aimugi.

 

Allikad: BNS, CBC, BBC

Pilt: Long War Journal

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt