Velayati: Iraan ei soovi välja töötada tuumarelva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuni 2013 kell 10:19iraan

Iraani konservatiivne presidendikandidaat Ali Akbar Velayati kinnitas teisipäeval, et Teheran ei soovi välja töötada tuumarelva, mis on islamiga keelatud, vahendab BNS.

 

“Oleme korduvalt kinnitanud, et oleme tuumarelva väljatöötamise vastu,” ütles 67-aastane Velayati, kelle kandidatuuri 14. juuni presidendivalimisteks valimiste järelevalvenõukogu heaks kiitis.

Velayati oli aastatel 1981-1997 Iraani välisminister ning on praegu islamivabariigi kõrgema juhi ajatolla Ali Khamenei nõunik.

“Meie kõrgem juht ütleb, et meie religioon ei luba tuumarelva välja töötada,” ütles Velayati, viidates Khameini tuumarelvade vastu suunatud usudekreedile.

“Oleme püüdnud vastata kõigile küsimustele, mida suurriigid on meie tuumaprogrammi kohta enam kui kümne aasta jooksul esitanud,” lisas Velayati. “Kuid iga kord, kui vastame eelmistele küsimustele, esitatakse meile uusi. See on nõiaring, millest me peame välja rabelema.”

 Allikas: BNS

Loe lisaks: Al Arabiya

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt