Dokumentaalsari: Osama bin Laden ja al-Qaeda on CIA leiutis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2013 kell 11:02Foto: By Hamid Mir – https://www.canadafreepress.com/, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Juba 2004. aastal jooksis BBC-s Adam Curtise loodud kolmeosaline dokumentaalsari “The Power of Nightmares”, mis tutvustas põhjalikult seda, kuidas riikide valitsused on avastanud, et võimul püsimiseks ei piisa enam ilusama tuleviku illusiooni loomisest. Selleks, et maailmas, kus inimesed ei usu enam millessegi, võimul püsida, tuleb luua uus alus, miks rahvas valitsejaid usaldama peaks. Ja mis sobiks selleks paremini kui hirm nähtamatu arusaamatu vaenlase ees – rahvusvaheline terrorism.

 

Dokumentaalsarjas räägitakse, et Osama bin Ladeni jõudemonstratsioonid, mida läänes hoolega kirjeldati, olid tegelikult fabritseeritud USA Luure Keskagentuuri (CIA) poolt. Bin Ladenil ei olnud oma organisatsiooni, kuni ameeriklased tema jaoks selle välja mõtlesid. Sellest ajast saadik on tulutult otsitud Afganistanis väidetavalt tipptasemel varustatud maa-aluseid punkreid, leidmata neist vähimatki jälge.

Nähes, kui võimsalt see müüt rahvale mõjub, oli järgmiseks sammuks olematute vaenlaste otsimine riigisisesel tasemel. Reaalselt vangistatud inimeste puhul aga on väga raske või isegi võimatu seostada neid mis tahes terroristliku teoga.

Müüdi levides üle kogu maailma mõistsid poliitikud, et nende võimu suurus oleneb sellest, kui suure ja hirmuäratava ohu nad suudavad välja mõelda. Teaduslikult tõenditepõhiselt otsustamisprotsessilt liiguti olet

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt