Dokumentaalsari: Osama bin Laden ja al-Qaeda on CIA leiutis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2013 kell 11:02osama 1

Juba 2004. aastal jooksis BBC-s Adam Curtise loodud kolmeosaline dokumentaalsari “The Power of Nightmares”, mis tutvustas põhjalikult seda, kuidas riikide valitsused on avastanud, et võimul püsimiseks ei piisa enam ilusama tuleviku illusiooni loomisest. Selleks, et maailmas, kus inimesed ei usu enam millessegi, võimul püsida, tuleb luua uus alus, miks rahvas valitsejaid usaldama peaks. Ja mis sobiks selleks paremini kui hirm nähtamatu arusaamatu vaenlase ees – rahvusvaheline terrorism.

 

Dokumentaalsarjas räägitakse, et Osama bin Ladeni jõudemonstratsioonid, mida läänes hoolega kirjeldati, olid tegelikult fabritseeritud USA Luure Keskagentuuri (CIA) poolt. Bin Ladenil ei olnud oma organisatsiooni, kuni ameeriklased tema jaoks selle välja mõtlesid. Sellest ajast saadik on tulutult otsitud Afganistanis väidetavalt tipptasemel varustatud maa-aluseid punkreid, leidmata neist vähimatki jälge.

 

Nähes, kui võimsalt see müüt rahvale mõjub, oli järgmiseks sammuks olematute vaenlaste otsimine riigisisesel tasemel. Reaalselt vangistatud inimeste puhul aga on väga raske või isegi võimatu seostada neid mis tahes terroristliku teoga.

Müüdi levides üle kogu maailma mõistsid poliitikud, et nende võimu suurus oleneb sellest, kui suure ja hirmuäratava ohu nad suudavad välja mõelda. Teaduslikult tõenditepõhiselt otsustamisprotsessilt liiguti oletusliku spekulatsioonipõhise otsustamisprotsessi juurde. Inimesi hakati vangistama mitte selle põhjal, mida nad teinud või plaaninud on, vaid selle põhjal, mida nad võib-olla teha kavatsevad.

 

Endine CIA agent rääkis intervjuus Russia Today portaalile sellest, kuidas Ameerika on sõjas Lähis-Idas enda välispoliitika tõttu, mitte aga mingi organisatsiooni vastu, öeldes otsesõnu, et al-Qaeda organisatsiooni ei eksisteerinud enne ega pärast seda, kui Osama bin Laden elus oli. Ameerika sõjas olemist määravad Iisrael ja Saudi Araabia, kuna USA on neist maadest majanduslikult otseses sõltuvuses.

 

Osama bin Ladeni kohta liigub väga erinevaid teooriad, alates sellest, et ta oli üsna väheoluline inimene, kellest kujundati suure salajase organisatsiooni juht, kuna sellist figuuri oli tarvis. Samas kirjutatakse, et N. Liidu vastases sõjas Afganistanis sai bin Laden CIA treeningu ja rahastuse.

Tõde tema kohta osutub lõpuks vähem oluliseks kui see, et selline organisatsioon nagu al-Qaeda jätkaks oma väidetavat tegevust, et anda USA-le põhjust osaleda uutes sõdades, nagu viimatised Liibüa ja Süüria kodusõjad.

 

 

Nendel fotodel on USA presidendi Jimmy Carteri nõunik Zbigniew Brzezinski koos Osama bin Ladeniga aastal 1981. Brzezinski käis Pakistanis tutvumas treeningutega, mida korraldati koostöös Ameerika Ühendriikidega. Fotod avaldati ajalehes New York Village Voice.

binladen

 

osama 2

 

2001. aasta lõpul ilmusid Pakistani ajalehtedes uudised, et Osama Bin Laden suri neerupuudulikkuse tagajärjel. Seda kajastati põgusalt 2002. aastal ka USA meedias. Siin paar väljavõtet.

cnn_pakistan_president_musharraf_osama_died_dec_2001

 

osama surnud

 

Dokumentaalsarja tutvustavaid klippe vaata siit ja siit.

Michael Scheueri intervjuu: Russia Today uudisteportaalile.

Al-Qaedaga seotud vastuoludest: Wikipedia.

Veel mõned huvitava videod leiad siit.

 

Toimetas Katrin SuikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt