The Telegraph: Covidi vaktsiinid võisid aidata kaasa liigsurmade kasvule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. juuni 2024 kell 8:30Foto: Pixabay + Canva

Nn vandenõuteoreetikud ja lamemaalased on taaskord saanud kinnitust, et neil oli õigus. Briti peavoolumeedia lipulaev The Telegraph kirjutas nii veebis kui ka paberlehes eile 4. juunil 2024, et Covidi vaktsiinid võisid aidata kaasa liigsete surmajuhtumite arvu suurenemisele. Sellise artikli on kirjutanud Telegraphi teadustoimetaja Sarah Knapton. Koroonapettuse esimesel aastal (2020) ei registreeritud kusagil maailmas märkimisväärset surmade tõusu, kuigi me elasime väidetavalt keset ajaloo suurimat taudi. Surmajuhtumite arv hakkas tõusma käsikäes ajaloo suurima vaktsiinikampaaniaga. Meeldetuletuseks: Eestis suri koroonavaktsiinide tõttu hinnanguliselt kuni 8000 inimest.

 

The Telegraph, mis on valitud Briti aasta 2024 uudistetabloidiks, kirjutab, et eksperdid nõuavad rohkem uuringuid vaktsiinide kõrvalmõjude ja võimalike seostega suremuse määras, sest teadlased on loonud hüpoteesi, et pärast plandeemiat suurenenud surmajuhtumite arvus on osaliselt süüdi Covidi vaktsiinid. Selliste oletuste ja väidete eest tühistati ja laimati veel paar aastat tagasi kõiki, kes julgesid midagi sarnast öelda.

 

“Efektiivne ja ohutu” oli rahvusvaheline mantra

Hollandi teadlased analüüsisid 47 lääneriigi andmeid ja avastasid, et alates 2020. aastast on surnud üle kolme miljoni inimese, kusjuures see trend jätkub vaatamata vaktsiinide ja isoleerimismeetmete kasutuselevõtule.

Teadlased leidsid, et “enneolematud” arvud “teevad tõsist muret” ja kutsusid valitsusi üles põhjalikult uurima surmade põhjuseid, sealhulgas võimalikke vaktsiinikahjustusi.

Ajakirjas BMJ Public Health ütlesid Amsterdami Vrije Universiteti autorid: “Kuigi Covid-19 vaktsiinid töötati välja tsiviilelanike kaitsmiseks Covid-19 viirusse haigestumuse ja suremuse eest, on dokumenteeritud ka arvatavad kõrvalnähud.

“Nii meditsiinitöötajad kui ka kodanikud on erinevatesse läänemaailma ametlikesse andmebaasidesse teatanud tõsistest vigastustest ja surmadest pärast vaktsineerimist.”

“Pandeemia ajal rõhutasid poliitikud ja meedia iga päev, et iga Covid-19 surm on oluline ja iga elu väärib kaitset tõkestamismeetmete ja Covid-19 vaktsiinide kaudu. Pandeemia järel peaks kehtima sama moraal,” ütlesid teadlased.

Nad hoiatasid, et Covidi vaktsiiniga seotud kõrvaltoimete hulka kuulusid isheemiline insult, äge koronaarsündroom ja ajuverejooks, südame-veresoonkonna haigused, koagulatsioon, hemorraagiad (ajuverejooksud), seedetrakti häired ja trombid.

 

Teiste raskete haiguste ravi viibimine

Teadlased tõid välja, et on “tõenäoline”, et tõkestamismeetmete, piiratud tervishoiu ja sotsiaalmajanduslike murrangute mõju plandeemia ajal aitasid kaasa surmajuhtumitele, kuigi tunnistati, et seda oli raske tõestada.

Check4Canceri peaarst Gordon Wishart ja Anglia Ruskini ülikooli vähikirurgia külalisprofessor hoiatas korduvalt, et vähi ravi edasilükkamine põhjustab surma.

“Lukustusperioodi alguses ennustati, et piiratud juurdepääs tervishoiuteenustele mitte-Covidi haigusseisundite korral põhjustab probleeme ajakriitiliste seisundite, nagu vähk, südamehaigused, diabeet ja dementsus, diagnoosimisel ja ravimisel ning et see toob kaasa nendest tingimustest põhjustatud liigse haigestumise ja liigsurmajuhtumeid,” ütles ta.

 

Allikas: telegraph.co.uk

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt