Eestiga võrdse vaktsineerituse ja teiste koroonanäitajatega Tšehhi kaotas koroonapassi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. veebruar 2022 kell 11:56Foto: Canva.com + Our World in Data ekraanikuva

Eesti valitsus ja teadusnõukoda on korduvalt Skandinaaviamaade piirangute lõppemisele viidates rõhunud sellele, et seal on vaktsineeritus suurem. Samas, kui koroonasurmade arv miljoni kohta on Eestiga võrdeline. Leedus, kus kadus passinõue 5. veebruaril, on koroonasurmasid rohkem kui Eestis, kuigi vaktsineeritus suurem. 10. veebruarist on koroonapassist loobunud ka Tšehhi, kus on vaktsineeritute protsent Eestiga võrdeline.

 

Vaktsineerimistase Eestis ja Tšehhis (kõikide tabelite allikas Our World in Data):

Kuigi Tšehhis on koroona tõttu haiglas 10 korda rohkem inimesi kui Eestis, on ka sealne rahvaarv ca 10 korda suurem, nii et sisuliselt on tegu sarnase olukorraga:

Ka koroonasurmade osas miljoni elaniku kohta on seis osa sarnane:

 

Kuigi Tšehhis maskikohustus veel kestab, kaob lisaks koroonapassile alates 18. veebruarist ka laste kohustuslik testimine koolis ning EuroNewsi andmetel on arutluse all kõikide piirangute lõpetamine juba 1. märtsil. Kõikide hetkel kehtivate meetmetega saab tutvuda Tšehhi valitsuse kodulehel.

Mis takistab Eesti valitsust kaotamast koroonapassi? Kas ladudes seisvad koroonavaktsiinid, mida ei soovita raisku lasta? Teatavasti telliti Eestisse kokku üle 6 miljoni vaktsiinidoosi, see teeb üle 4,5 doosi igale Eesti inimesele imikust raugani…

 

Allikad: EuroNews, Reuters, Tšehhi valitsuse koduleht, lingid artikli sees

Siit saab vaadata kõiki Tšehhi riigis kehtinud koroonameetmeid alates 2020. aasta märtsist: Tšehhi valitsuse koduleht

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt