Ülikool skaneerib isikutuvastamiseks tudengite silmi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuli 2013 kell 13:55silmaloo pilt

Rock Hilli riiklik ülikool andis teada, et viib sisse uudse silmaskaneerimise süsteemi, mis kogub ja salvestab infot tudengite silmade kohta nende tuvastamiseks enne hoonetesse sissepääsu lubamist.

 

Winthropi ülikooli infotehnoloogia teaduskonna asepresident James Hammond ütles, et biomeetriline kontrollsüsteem on vajalik selleks, et hoida “pahad poisid“ ülikoolilinnakust väljaspool. Üks Eagle Eye Stationsi skanner maksab umbes 2000 dollarit; tänaseks on ülikool skaneerinud juba rohkem kui 1600 tudengi silmi.

Ülikooli tehnoloogiateenuste juhataja Patrice Bruneau ütles, et nad on pärast Sandy Hooki eriti ettevaatlikud. “See tragöödia pälvis kõigi tähelepanu,“ ütles Bruneau.

Hammond on tudengitele teatanud, et neil on võimalik ka programmist keelduda, kuid sel juhul peavad nad olema valmis mõningateks raskusteks majadesse sisenemisel: “Kui sa keeldud, siis tulevikus võib olla mõningaid maju, kuhu sisenemine alternatiivsete meetoditega võib tekitada ebamugavust,“ ütles ta.

Hammond väitis, et seadmed ei säilita silmade fotot, vaid uurivad välja 250 unikaalset silmaiirise kuju, konverteerivad selle info digitaalseks ning salvestavad ülikooli süsteemi.

Silmaskannerite kasutamine on tekitanud muret seoses privaatsusega. Floridas häiris mõnesid lapsevanemaid see väga, kui nad said teada, et nende laste silmi skaneeritakse Polk County koolis ilma nende loata. Vanematele öeldi, et nad võivad sellest keelduda, kuid seda teatati alles pärast 750 lapse silmade skaneerimist.

Hammond põhjendas uusi turvameetmeid sellega, et ID-kaardid ja turvamärgid ei ole nii tõhusad kui skannerid: “Silmaiirise skannerid on väga täpsed ja neid ei ole võimalik tänapäeva tehnikaga võltsida,“ ütles ta. “ID-kaardid ei ole nii tõhusad, sest neid on võimalik teistele isikutele edasi anda, varastada või isegi võltsida.“

Ka teistes riikides on silmaiirise skaneerimine hoo sisse saanud – India on skaneerinud 350 miljonit inimest riikliku ID-programmi raames, kokku plaanivad nad skaneerida 1,2 miljardi inimese andmed. Ka Mehhiko on käivitanud 25 miljoni dollarilise programmi, et rahastada esimesi silmaiirise infot kasutavaid ID-kaarte.

 

 

Allikad: Infowars, WND, Russia Today 

Loe lisaks: Silmaiiris reedab inimese soo ja rassi (Novaator)

Foto: rt.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt