Sandy Hooki koolimaja lammutajate suud suletakse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2013 kell 13:56shEelmise aasta detsembris toimus USA-s Connecticuti osariigis Sandy Hooki koolitulistamine, milles hukkus 20 last ja 6 täiskasvanut. Kohe pärast sündmust hakkasid ringlema ka arvukad vandenõuteooriad – alates sellest, et sündmus oli täielikult lavastatud kuni selleni, et tulistaja – 20-aastane Adam Lanza oli meelekontrolliprogrammi MK Ultra ohver. Nüüd aga lisab õli tulle fakt, et vana koolimaja lammutatakse ja töömehed pidid alla kirjutama vaikimislepingule.

 

Sandy Hooki algkooli hakatakse lammutama – ehitusmaterjalid tehakse kohapeal pulbriks ning metallkonstruktsioonid viiakse sulatamisele, et hävitada kõik jäljed hoonest, kus tragöödia vähem kui aasta aega tagasi toimus.

Lammutamise alltöövõtjad peavad alla kirjutama konfidentsiaalsusleppele, lisaks valvatakse hoone ümbrust, et keegi ei saaks protsessi pildistada ega videosse võtta. Lisaks on lammutustööde eest vastutav firma teada andnud, et võib igaks juhuks kontrollida ka oma töötajate tausta. Pärast tulistamist on koolimaja külastanud vaid ohvrite pered ja koolitöötajad, kuid avalik juurdepääs oli piiratud.

Kohaliku omavalitsuse esindaja E. Patricia Llodra sõnul on ettevaatusabinõude taga soov vältida hoone jäänuste ärakasutamist. “Me tahame olla absoluutselt kindlad, et teeme kõik, mis meie võimuses, et kaitsta perede privaatsust ja Sandy Hooki kogukonda,” ütles ta. “Me oleme valmis minema kaugele, et elimineerida igasugune võimalus, et mõni hoonest võetud ese võetakse sealt kaasa ja lõpetab eBays.”

Lammutamisprotsess algab järgmisel nädalal ja see plaanitakse lõpetada enne tulistamise esimest aastapäeva 14. detsembril. Linnake saab endale uue kooli, mis plaanitakse avada detsembris 2016. Praegu käivad lapsed koolis naaberasulas, kus nende tarvis tehti korda endine koolimaja. Osariik eraldas Sandy Hooki koolimaja lammutamiseks ja uue ehitamiseks 49,3 miljonit dollarit.

Connecticuti osariik eraldas septembris ka 5 miljonit dollarit, et suurendada piirkonna koolide turvalisust kuulikindlate klaaside, paanikanuppude, jälgimiskaamerate ja muu tehnoloogiaga. Osariigil on plaanis eraldada samal otstarbel veel 10 miljonit.

Connecticut ja lähedalasuvad New York ja New Jersey on pärast Sandy Hookis toimunut karmistanud relvade omamist käsitlevaid seadusi. Üleriigiliste relvaseaduste karmistamise katse kukkus USA Kongrssis läbi. 

 

 

 

Allikad: New York Post, Reuters

Foto: infowars.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt