Facebook nõudis kasutajalt fotoga isikudokumendi esitamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuni 2013 kell 14:59 

Portaali infowars.com lugeja andis hiljuti teada, et tema Facebook’i kasutajakonto suleti ajutiselt peale seda, kui ta kontakteerus administraatoritega küsimuses, kuidas oleks võimalik vahetada primaarset kontoga seotud e-maili aadressi. Seesama kasutaja on enda Facebook’i kontot kasutanud selleks, et levitada alternatiivset infot USA valitsuse, 9/11 sündmuste, panganduskartellide ning “terrorismivastase sõja“ pettuse teemadel.

 

Facebook’i vastus tema küsimusele oli konto ajutine peatamine ning süüdistus, et ta kasutab valenime. Temaga kontakteerunud töötaja andis teada, et “kui soovite enda kasutajaprofiili taas kasutada, võtke meiega ühendust enda tõelise nime alt, ning me taasaktiveerime teie kasutajakonto“. Selgitused, et kasutaja oli profiili loonud enda tõelist ees- ja perekonnanime kasutades tõid kaasa nõude, et ta tõestaks enda identiteeti skaneeritud koopiaga fotoga ametlikust isikust tõendavast dokumendist.

Facebook uuendab enda reegleid nii sagedasti, et nendega on raske sammu pidada. Nende sõnul on valenimede ja valeinfo esitamine suur probleem ning nad väidavad, et isikut tõendava dokumendi esitamine on vajalik selleks, et kaitsta kasutajat valeinfo ja eksiteele viivate profiilide eest.

 

Facebook tsenseerib kasutajate poolt postitatud infot oma äranägemise järgi

Infowars.com portaalil on olnud palju olukordi, mil nende kasutajakontot on Facebooki poolt tsenseeritud. Viimane olulisem juhus oli Bostoni maratoni pommide intsidendi ajal, kui kasutajatel takistati Infowarsi poolt postitatud info ja fotode edasi jagamist väites et link on blokeeritud, kuna tegemist on rämpsposti või ebaturvalise lingiga.

Teisel juhul tsenseeriti Facebooki poolt pilti, millel oli kujutatud Osama Bin Ladeni särgiga, millel oli kiri “Al-CIA-da“. Põhjuseks oli toodud järgmine: “Me eemaldasime teie postitatud sisu kuna see läks vastuollu Facebooki õiguste ja vastutuse teatisega.“

Ilmselgelt on Facebookist saanud sotsiaalmeedia teisitimõtlejate valvekoer mis tsenseerib ja deaktiveerib kontosid enda parema äranägemise kohaselt. Karm reaalsus on see, et Facebookile ei meeldi, kui seda rahastava ja kontrolliva valitsuse vastu sõna võetakse. Ning kui sa seda teed, võid olla järgmine ohver, kellelt nõutakse isiku tõendamist dokumendi abil. Aga ära muretse – nad vabandavad juba ette tekitatud ebamugavuste eest.

 

Hea Telegrami lugeja, palun jaga, kas sa oled Facebookis tsensuuri täheldanud?

 

Allikad: Infowars 1, Infowars 2, Examiner

Pilt: play.google.com

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt