USA asepresident: kliimamuutuste tõttu on vaja rahvaarvu “vähendada”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuli 2023 kell 10:58Foto: Kamala Harrise Facebook / Official White House Photo by Adam Schultz

USA asepresident Kamala Harris selgitas oma hiljutises kõnes, et kliimamuutuste tõttu tuleb rahvaarvu “vähendada”. Valge Maja vabandas hiljem asja välja keelevääratusena. Kuid see poleks selle administratsiooni jaoks esimene kord rääkida plaanitavast/soovitavast rahvaarvu vähendamisest. 

 

Nii USA president Joe Biden kui ka asepresident Kamala Harris on tuntud piinlike väljaütlemiste poolest, mis hiljem keelevääratusteks silutakse. On ju Biden korduvalt öelnud, et Putin on kaotamas sõda Afganistanis, kuigi sõda peaks käima hoopis Ukrainas. 

Igatahes rääkis Harris reedel Baltimore’i ülikoolis kliimamuutustest ja kavandatavast majanduse rohepöördest:  

“Kui investeerime puhtasse energiasse ja elektriautodesse ning vähendame rahvaarvu, saavad rohkem meie lapsi puhast õhku hingata ja puhast vett juua.” 

Kõne ametlikus stenogrammis tõmmati sõna “rahvaarv” maha ja asendati sõnaga “reostus”. Seega võib tegu olla keelevääratusega, kliimamuutuste kontekstis on ju ilmselge nõudlus väiksema “õhusaaste” (s.t. saastatuse, mitte rahvastiku) järele. 

 

Allikas: Apollo News

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt