Business Insider: Euroopa ametnikud süüdistavad USA-d Ukraina sõjast kasu saamises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. november 2022 kell 14:36Foto: Canva / Wikimedia Commons – Adam Schultz; Kremlin.ru

Tundub, et peavoolumeedia ja mõned poliitikud on järele jõudnud “lamemaalastele”, kes on iga sõja ajal öelnud, et sõja tõeliseks eesmärgiks on raha teenimine ja mõistusekontroll ning see selgitab ka, miks sõdasid ära ei lõpetata. On ju ka Kaja Kallas öelnud, et “Putiniga ei saagi rääkida”, viidates seega, et sõda tuleb kahtlemata edasi pidada. Politico vahendab, et mõned Euroopa ametnikud süüdistavad USA-d Ukraina sõjast kasu saamises. Üks ametnik ütles, et USA teenib maagaasi ja relvade müügist suurt kasumit. Valge Maja ametnik sõnas, et kõrged hinnad on põhjustatud ainult “Putini energiasõjast Euroopa vastu”. See viimane lause on sama loogiline, et “inflatsiooni põhjustas Putin”, mis sest, et “raha kogu aeg õhust juurde luuakse”…

 

Kõik pole altkäemaksu saanud?

Politico raporti kohaselt süüdistasid Euroopa kõrged ametnikud USA-d Ukraina sõjast kasu saamises, mis võib kahjustada Lääne ühisrinnet Venemaa vastu.

Ametnikud ütlesid väljaandele, et Bideni administratsioon teenis Vladimir Putini invasioonist Ukrainasse “varanduse”, samas kui Euroopa riigid jäeti kannatama.

“Fakt on see, et kui kainelt vaadata, siis riik, mis sellest sõjast kõige rohkem kasu saab, on USA, sest nad müüvad rohkem gaasi ja seda kõrgema hinnaga, ning samuti kuna nad müüvad rohkem relvi,” ütles üks nimetu kõrge ametnik Politicole.

“Oleme tõesti ajaloolises pöördepunktis. Ameerika peab mõistma, et avalik arvamus on paljudes EL-i riikides muutumas,” lisas ametnik. Selliseid kommentaare toetavad avalikult ja eraviisiliselt mõned Euroopa ametnikud, diplomaadid ja ministrid, vahendab Politico.

Euroopa valmistub energiahindade hüppelise tõusu tõttu raskeks talveks. Kuigi naftahinnad on langenud allapoole proksisõja eelset taset, on maagaasi hinnad endiselt palju kõrgemad ja tõenäoliselt aitavad euroala suruda majanduslangusse, teatab Euroopa Komisjon.

Ametnikud, sealhulgas Prantsusmaa president Emmanuel Macron, on nimetanud USA kliimaseadust ja sellest tulenevaid gaasihindu “mittesõbralikuks”. Politico aruanne selgitas, et USA-st eksporditud maagaasi müük kolmandatele osapooltele tõstis Euroopas hindu.

 

Punkt…

Valge Maja riikliku julgeolekunõukogu pressiesindaja lükkas väited tagasi, öeldes Politicole: “Gaasihinna tõus Euroopas on põhjustatud Putini sissetungist Ukrainasse ja Putini energiasõjast Euroopa vastu, punkt.”

Maagaasi eksport USA-st Euroopasse “suurenes järsult ja võimaldas Euroopal mitmekesistada seda Venemaast eemale”, lisas pressiesindaja.

Ametnikud on nördinud ka Bideni inflatsiooni vähendamise seaduse peale – see on 739 miljardi dollari suurune arve, mis keskendub puhtale energiale ja mida Prantsusmaa välisministeeriumi ametnik nimetas “diskrimineerivateks subsiidiumideks, mis moonutab konkurentsi”.

“Inflatsiooni vähendamise seadus on kõike muutnud,” ütles üks EL-i diplomaat Politicole. “Kas Washington on ikka meie liitlane või mitte?”

NPR-i aruanne tõi esile, et Euroopa kartis üha enam oma tööstusharude USA-sse põgenemiset, osaliselt inflatsiooniseaduse tõttu.

 

Allikas: businessinsider.com

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt