Hunter Bideni “arvuti otse põrgust” põrmustab faktikontrollijate usaldusväärsuse ja erapooletuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2022 kell 11:28



Foto: Daily Mail Online (kollaaž Hunteri Bideni arvuti fotodest)

Kui 1,5 aastat tagasi vallandus nn Hunter Bideni arvutiskandaal (ja see nobedalt faktikontrollijate poolt valeuudiseks tembeldati), ei olnud meil koroonateemade kõrvalt ei mahti ega huvi antud teemat uurida. Sest olgem ausad – näidake meile üht poliitikut, kelle taust ja ärisidemed on kristallpuhtad ja süütud + USA presidendivalimine on alati üks tsirkus. Kuid viimastel nädalatel on juhtum võtnud huvitava pöörde ja 1,5 aasta pikkuse mahasalgamise järel autentseks tunnistatud “sülearvuti otse põrgust” on suuremas huviorbiidis kui kunagi varem.

 

Pärast seda, kui arvuti sisu valideeriti, kasutatakse neid materjali Hunter Bideniga seotud maksupettuse, rahapesu ja välismaise lobitööga seotud rikkumiste föderaalses uurimises. Lisaks sellele sisaldas arvuti vihjeid narkokaubandusele ning videot, kus Hunter Biden oli vahekorras prostituudiga, kellele ta igasugu infot välja lobises.

Kui ametis oleva USA presidendi ehk n-ö maailma ühe mõjukama mehe Joe Bideni pereliikmed (poeg ja vend) on seotud nii kahtlaste affääridega ja seotus ka Bideni endaga pole välistatud, siis mida ütleb see meie maailma poliitilise kultuuri ja poliitikute kohta üldiselt?

Ja muidugi küsimus – kuidas sai sellise kaliibriga mees sellist materjali sisaldava “sülearvuti otse põrgust” lihtsalt parandusse unustada?

 

Kes ei tea, millest jutt, siis USA ajakirjanduses ilmunu põhjal lühidalt:

Aprillis 2019 viis Joe Bideni (USA asepresident 2009-2017 ja president alates 2021) poeg Hunter Biden oma sülearvuti parandusse Bidenite kodulinnas Wilmingtonis Delaware´is asuvasse arvutipoodi, kuid ei tulnud sellele kunagi järele.

Nõnda sai arvutipoe omanikust John Paul Mac Isaacist selle seaduslik omanik. Arvuti sisu tekitas aga tõsiseid küsimusi selle kohta, mida Biden teadis oma poja välismaistest äritehingutest, mille käigus Hunter ja presidendi vend Jim Biden sageli tema võimsat nime kasutasid.

Mac Isaac andis sülearvuti kõvaketta koopia FBI-le üle 2019. aasta detsembris ja kaheksa kuud hiljem hoiatas tollast presidendi Donald Trumpi advokaati Rudy Giulianit, kes edastas kõvaketta koopia ajalehele New York Post.

Kui lugu oktoobris 2020 — vaid kolm nädalat enne presidendivalimisi — avalikuks sai, asusid Twitter ja Facebook seda tsenseerima. Ning seejärel sildistasid 51 endist luureametnikku arvuti sisu Venemaa desinformatsiooniks.

Mac Isaaci äri ja reputatsioon hävitati, ta sai lademetes vihaseid kirju ja tapmisähvardusi ning süüdistusi kuritegevuses ja varguses. Loomulikult sai ta endale külge ka sildid “Vene spioon” ja “Putini kasulik idioot

Nüüd kui arvuti sisu märtsis 2022 lõpuks ametlikult Hunter Bideni omaks tunnistati (kuigi Daily Mail lasi sisu verifitseerida juba aasta varem, 2021. aasta märtsis ja on selle kohta avaldanud terve seeria paljastavaid artikleid), on John Paul Mac Isaac otsustanud tema elu pea peale pööranud ametnikud ja meediaväljaanded kohtusse anda.

Esimesena nimetatakse süüdistatute hulgas USA esindajatekoja luurekomitee juhti Adam Schiffi, kes kaks päeva peale arvuti uudiste ilmumist ütles CNN-ile (ilma tõenditega tutvumata), et tema arvates on juhtunu taga “Kreml”. Teisteks kohtualusteks on CNN, Daily Beast ja Politico, kes Schiffi poolt välja käidud narratiivi levitasid ja süüdistasid arvutiparandajast vilepuhujat vääralt Venemaa desinformatsiooniga kaubitsemises.

“Pärast võitlust tõe paljastamise nimel tahan nüüd vaid, et ülejäänud riik teaks, et sotsiaalmeedia ja peavoolumeedia tegid kollektiivseid ja organiseeritud jõupingutusi, et blokeerida tõeline lugu, millel on tõelised tagajärjed rahvale,” ütles 45-aastane Mac Isaac.

 

Kohtu kauda nõutakse mitu miljonit kahjutasu

Mac Isaac oli sunnitud sulgema oma arvutiremondiettevõtte, kuna inimesed hakkasid tema poodi loopima köögivilju, mune ja koera väljaheiteid, mis peale mees läks aastaks eksiili Coloradosse.

Tema advokaat Brian Della Rocca ütles, et Mac Isaac nõuab “vähemalt 1 miljoni dollari suurust kahjutasu [ja] karistuslikku kahjutasu, mis on palju suurem ja otsustatakse kohtuprotsessil.”

Mac Isaac on “tohutult kannatanud valeavalduste pärast, mida levitati nende kohta, kes juhtisid Hunter Bideni sülearvuti teabele kõigi tähelepanu,” ütles Della Rocca.

“Ta on kaotanud oma äri, sõprussuhted ja auväärse positsiooni oma kogukonnas,” jätkas advokaat. “Selle hagi eesmärk on püüda heastada väikest osa kahjust, mille on tekitanud hagi kostjad… Me kavatseme näidata, et nende tegevus oli tahtlikult pahatahtlik.”

Mac Isaac on kirjutanud oma katsumustest raamatu “American Injustice: My Battle to Expose the Truth”, mis ilmub novembris.

 

Miks on Hunteri Bideni läpaka juhtum oluline?

Mida tähendab see juhtub nn faktikontrollijate armee ja meedia tarbijate jaoks? Lihtsalt seda, et taaskord näeme, kuidas nn faktikontrollijad ja ajakirjanikud, kes lähtuvad ametlikust infost, ei uuri tingimata ise asitõendeid, vaid lepivad ametnike ja poliitikute vastustega, sildistades need õigeteks ja kõik muu valeinfoks.

Oleme seda ka Eestis näinud näiteks seoses PPA töötajate vaktsineerimise, meeleavaldajate Kremli-käsilaseks tembeldamise ning terve rea teiste koroonauudistega, mida on kahe aasta jooksul sildistatud valeinfoks ja mis nüüd järjest tõena välja tulevad. Tuletame meelde, et Taani suurim ajaleht Ekstra Bladet vabandas oma lugejate ees, et nad valitsuse moonutatud koroonainfot üle ei kontrollinud.

 

Allikad: New York Post, Daily Mail, Reitschuster, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt