Zelenskõi ja tema kaaskond omastasid Ukrainale saadetud USA abist “vähemalt” 400 miljonit dollarit?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2023 kell 15:39



President Biden kohtub Zelenskõiga 21. detsembril 2022. Foto: informationliberation.com

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi koos kõrgete valitsusametnike ja 35 kindraliga omastasid CIA hinnangul “vähemalt” 400 miljoni dollari väärtuses USA abifonde, mis olid mõeldud Ukraina armeele diislikütuse ostmiseks, vahendab kuulus Pulitzeriga pärjatud USA uuriv ajakirjanik Seymour Hersh*.

 

Hershi hinnangul on Zelenskõi kaaskond kasutanud rahasid Mercedese ja Porschede ostmiseks ning luksuslikule elustiilile.

Seymour Hersh kirjutas oma Substacki artiklis pealkirjaga “Trading With the Enemy” („Vaenlasega kaubeldes“): Ukraina valitsus eesotsas Volodõmõr Zelenskõiga on kasutanud Ameerika maksumaksjate vahendeid, et maksta kallilt eluliselt vajaliku diislikütuse eest, mis hoiab Ukraina armeed liikvel sõjas Venemaaga. Pole teada, kui palju Zelenskõi valitsus maksab kütuse-galloni eest, kuid Pentagon maksis aastakümneid kestnud Ameerika sõja ajal bensiini eest 400 dollarit galloni kohta, mis transporditi Pakistani sadamast veoauto või langevarjuga Afganistani.

 

Kiievi korruptsioon

 Maailm pole kursis ka sellega, et Zelenskõi on ostnud kütust Venemaalt – riigist, kellega tema riik ja Washington on sõjas, ning Ukraina president ja paljud tema saatjaskonnast on saanud diislikütuseks eraldatud rahast miljoneid dollareid. Üks Luure Keskagentuuri analüütikute hinnang andis eelmisel aastal omastatud vahendite suuruseks vähemalt 400 miljonit dollarit; teine ekspert võrdles Kiievi korruptsiooni taset Afganistani sõjale lähenemisega, “kuigi Ukrainast ei tule professionaalseid auditiaruandeid”.

 “Zelenskõi on ostnud venelastelt soodushinnaga diislit,” ütles mulle üks informeeritud Ameerika luureametnik. “Ja kes maksab gaasi ja nafta eest? Meie. Putin ja tema oligarhid teenivad selle pealt miljoneid.”

USA president Joe Biden ja asepresident Kamala Harris kohtumisel Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga

21. detsembril 2022 Valges Majas. Foto: Wikimedia Commons / Adam Schultz

 

Mulle öeldi, et paljud Kiievi valitsusasutused on sõna otseses mõttes “konkureerinud”, et asutada variettevõtteid relvade ja laskemoona ekspordilepingute sõlmimiseks erarelvamüüjatega üle maailma. Paljud neist ettevõtetest asuvad Poolas ja Tšehhis, kuid arvatakse, et teised eksisteerivad Pärsia lahe riikides ja Iisraelis. “Ma ei oleks üllatunud, kui saan teada, et sellistes kohtades nagu Kaimanisaared ja Panama on teisi inimesi ja seal on palju ameeriklasi,” ütles mulle rahvusvahelise kaubanduse ekspert Ameerikast.

Korruptsiooniteema tõstatati Zelenskõiga otseselt eelmise aasta jaanuaris Kiievis kohtumisel CIA direktori William Burnsiga. Kiievi kõrgemad kindralid ja valitsusametnikud olid Zelenskõi ahnuse pärast vihased, mistõttu Burns ütles Ukraina presidendile, et “ta võttis suurema osa tehingutelt kindralitele läinud kooritud rahast”.

CIA direktor William Burns

 

Burns esitas Zelenskõile ka nimekirja kolmekümne viiest kindralist ja kõrgemast ametnikust, kelle korruptsioonist CIA ja teised Ameerika valitsuse liikmed teadsid. Zelensky vastas ameeriklaste survele kümme päeva hiljem, vallandades avalikult kümme nimekirja kõige edeveimat ametnikku ega teinud muud. “Need kümme, kellest ta lahti sai, kiitlesid jultunult rahaga, mis neil oli – sõitsid oma uue Mercedesega Kiievis ringi,” rääkis luureametnik mulle.

 

Valge Maja Ukraina-poliitika

The Eurasian Timesi andmetel teatas Hersh ka, et Valge Maja valmistub sõjaks, mis tõenäoliselt lahendatakse kuude jooksul.

Ametnik ütles, et kuigi Valgel Majal puudub selgus oma poliitikas Ukrainas, valmistub Pentagon mõnevõrra optimistlikult konflikti lõpetamiseks. Kaks kuud tagasi andsid USA kõrgemad sõjaväelased staabi liikmetele ülesandeks koostada sõja lõpu leping, mis esitatakse venelastele “pärast nende lüüasaamist Ukraina lahinguväljal”, ütles Hersh allikale viidates.

Kuid jääb ebaselgeks, mis juhtub siis, kui Pentagoni stsenaarium läheb valesti ja Ukraina väed lahinguväljal ebaõnnestuvad: kas kaks sõjapiirkonna lähedale paigutatud Ameerika brigaadi “ühendavad jõud NATO vägedega ja seisavad silmitsi Venemaa armeega Ukrainas?” küsib Hersh.

Hersh teatas ka, et USA luurekogukonna ja Valge Maja vahel on lahkhelid seoses Nord Streami torujuhtmete kahjustamise ning riigisekretär Antony Blinkeni ja riikliku julgeoleku nõuniku Jake Sullivaniga, kes juhivad Ukraina konflikti laiemalt.

 

Eurasian Timesist:

Samal ajal ütles Hersh luureametnikule viidates, et Nord Streami torujuhtmete sabotaaž ja Ukraina suhtes strateegilise planeerimise puudumine on põhjustanud kasvava lõhe Valge Maja ja USA luurekogukonna vahel.

“Valge Maja juhtkonna ja luurekogukonna vahel on suur hõõrumine,” tsiteeris Hersh luureametnikku.

Väidetav lõhe pärineb eelmise aasta sügisel toimunud varjatud operatsioonist Venemaa Nord Streami torujuhtmete õhkimiseks, mille korralduse taga oli väidetavalt president Joe Biden.

“Luure ei arutanud Nord Streami torujuhtmete hävitamist ega teadnud seda isegi ette,” ütles ametnik.

Zelenskõi poolt mitme tippametniku vallandamine selle aasta alguses on siiani tekitanud segadust.

Reuters teatas mõnest detailist, mis tulid ilmsiks jaanuaris:

Asekaitseminister Vjatšeslav Šapovalov esitas tagasiastumisavalduse pärast seda, kui kohalikus meedias süüdistati ministeeriumi toiduvarude eest paisutatud hindade maksmises, mis on vana nipp, mida korrumpeerunud ametnikud kasutasid raha kõrvale kantimiseks.

Kirill Tõmošenko

Reuters jätkab:

Zelenskõi büroo teatas, et on nõustunud Kirill Tõmošenko (33) tagasiastumisega oma asejuhi kohalt. Ta ei lisanud põhjust. 

Tõmošenko töötas Zelenskõi valimiskampaania kallal ja oli sellel ametikohal olnud alates 2019. aastast, jälgides piirkondi ja regionaalpoliitikat. Kohalik meedia kritiseeris teda sissetungi ajal toretsevate autodega sõitmise eest, kuigi ta eitas rikkumist ja ütles, et sõidukid olid renditud.

Tõmošenko paljastas eelmisel aastal kodanikuaktivistist ajakirjanik, kes pildistas teda uue 2021. aasta Porsche Taycaniga ringi sõitmas.

Volodõmõr Zelenskõi – suure juhi etalon

 

Enne kui meedia otsustas Zelenskõist luua maailma suurjuhi etaloni ja kuulutada ta aasta inimeseks, paljastati Zelenskõi Pandora paberite skandaaliga, millest selgus, et ta peitis talle antud kümneid miljoneid dollareid offshore-pangakontodel, mille korrumpeerunud juudi-ukraina oligarh, suurärimees Igor Kolomoiskõi oli Ukrainast kõrvale kantinud.

 

Vaatamata sellele, et Ukraina on rikas loodusvarade poolest ja “Euroopa leivaaidana”, on ukrainlased kogu Euroopa vaesemad inimesed oma korrumpeerunud valitsejate tõttu, nagu Zelenskõi ja Kolomoiskõi, kes nende riiki kuivaks tõmbavad.

 

Allikas ja fotod: informationliberation.com

*Seymour Myron “Sy” Hersh on Ameerika uuriv ajakirjanik. Tunnustuse pälvis ta 1969. aastal My Lai veresauna paljastamise ja selle varjamise eest Vietnami sõja ajal, mille eest sai 1970. aastal Pulitzeri rahvusvahelise reportaaži auhinna.

Toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt