Ameerika karmistas sanktsioone Iraani suhtes veelgi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2013 kell 21:16USA karmistas Iraani vastaseid sanktsioone, et sundida seda riiki loobuma arvatavast tuumarelvaprogrammist.

 

Uued meetmed peaksid piirama Iraani juurdepääsu oma nafta müügist saadavatele tuludele, samuti kehtestatakse finantspiirangud Iraani riiklikule meediale, vahendas BBC.

Raha, mille Teheran nafta eksportimisest mitmetesse riikidesse, sealhulgas Hiinasse, Indiasse ja Türgisse teenib, tuleb nüüd paigutada neis riikides asuvatele arvetele, aga mitte tuua Iraani. Iraan võib seda raha kasutada vaid kaupade ostmiseks neist riikidest.

 

Iraan on seni tuumarelva loomist eitanud. Veelgi enam – mitte ühtegi tõendit arvatava tuumarelva kohta ei ole leitud. Näiteks eelmisel aastal New York Timesis avaldatud loos kinnitasid mitmed julgeolekuagentuurid, et Iraanil tuumarelva pole ja kunagine tuumarelvaprogramm lõpetati juba aastaid tagasi.

Telegram küsib oma lugejatelt – kas teile ei meenuta see 10 aastat tagasi Iraagis toimunut, kus samuti väidetavalt oli massihävitusrelv ning selle pärast alustati invasiooni, kuid juba pärast mõneaastast sõdimist leiti, et mitte mingit relva siiski ei ole?

 

Allikad: ERR, New York Times, The Guardian, NBC News

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt