EL karmistas Iraani-vastaseid sanktsioone, Iraan haistab altkäemaksu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2013 kell 18:59 

Euroopa Liit karmistas esmaspäeval seoses väidetavate inimõigusrikkumistega Iraanis Teherani-vastaseid sanktsioone, vahendas BNS. Iraan on aga seisukohal, et ÜRO andmed, millele sanktsioonid põhinevad, ei ole tõesed.

 

EL-i välisministrid lisasid Brüsselis toimunud kohtumisel reisikeelu ja varade külmutamise musta nimekirja üheksa isikut, kes on Brüsseli kinnitusel vastutavad “tõsiste inimõigusalaste rikkumiste eest”. Lisaks üksikisikutele kehtestati sanktsioonid ka ühe juriidilise isiku vastu. Uued sanktsioonid kehtivad 13. aprillini 2014.

ÜRO andmetel korraldati Iraanis eelmisel aastal vähemalt 55 avalikku hukkamist.

 

Iraani valitsus nimetab aga ÜRO raportit kallutatuks ja põhjendamatuks. Juba 2. märtsil ütles Iraani välisministri esindaja Ramin Mehmanparast, et anti-Iraani meediakorporatsioonid ja terrorismirühmitused on peagi avaldamas Iraani vastast infokogumit.

7. märtsil märkis Iraani Inimõiguste Nõukogu esindaja Mohammad Javad Larijani, et USA valitsus on rahastamas uuringuid, mille tulemused kajastaksid neile sobivat infot.

Sanktsioonide rakendamist toetava ÜRO jaoks tehtud uuringu eest vastutas endine Maldiivide välisminister Ahmed Shaheed, keda väidetavalt survestasid Ameerika Ühendriigid ja liitlased. Larijani on kindel, et Shaheedile pakuti Iraanile kahjulike tulemuste eest altkäemaksu.

 

Allikad: BNS, ABC News, Press TV

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt