Hiina valmistub sõjaks Jaapaniga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2013 kell 20:33 

Meedias spekuleeritakse võimalusega, et Hiina valmistub sõjaks Jaapaniga seoses territoriaalsete erimeelsustega Diaoyu/Senkaku saarte ning nende läheduses oleva suure maagaasimaardlaga.

 

8. veebruari NTDTV (New Tang Dynasty Television) uudisteklipis näidati, et Fujiani ja  Zhejiangi piirkonnas on juba mitmeid päevi sõjalised jõud aktiivselt liikvel. Hiina sõjalaevade radar on olnud suunatud Jaapani laevade poole, suurtükiväed on viinud läbi harjutusi ning 3.-6.veebruari vahel nähti suurt hulka erinevaid militaarsõidukeid täitmas maanteid, mis põhjustas 10 km  pikkuse liiklusummiku. Samuti on nähtud suurt hulka tanke transporditavat rannikualadele, mis paneb kohalikud elanikud muretsema. Lisaks on nähtud ka muu sõjavarustuse seadmist lahingukorda.

 

Praegu ei ole teada, kui palju sellest infost vastab tõele ning kui palju võib olla propaganda, ja kas on kokkusattumus, et lugu Hiina vägede mobilisatsioonist on esile kerkinud just praegu Hiina uue aasta tähistamiste ajal vastusena kestvale territoriaalsele erimeelsusele Diaoyu/Senkaku saarte osas. Samal nädalal teatati uudistes, et Hiina sõjalaev oli väga lähedal Jaapani hävituslaeva tulistamisele.

 

NTDTV on väljaspool Hiinat asuv uudisteagentuur, mille motoks on “tõese ja tsenseerimata info toomine Hiinast ja Hiinasse”.  Nad on edastanud adekvaatset infot, mida Hiina kommunistlik partei on meeleheitlikult püüdnud tsenseerida. Näiteks edastasid nad uudised Hiinas puhkenud SARS-i epideemiast kolm nädalat enne seda, kui Hiina ametlikud uudistekanalid seda avalikult tunnistasid.

 

Kui see uudis on tõene ning info suurte väeüksuste liigutamise kohta Ida-Hiina mere kallastel Diaoyu saarte lähedal on täpne, siis võib vaenulikkus Hiina ja Jaapani suhtes jõuda uuele tasandile.

 

Allikad: Infowars, Investment Watch, Zero Hedge 1, SCMP, Kyodo News, Zero Hedge 2

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt