USA lubab Iisraeliga koos sõtta minna

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2013 kell 12:45Teisipäeval tähistas Iisraeli riik 65. aastapäeva. Kolmapäeval  otsustas USA senati välissuhete komitee toetada resolutsiooni, mis kinnitab, et USA toetab Iisraeli sõjas Iraaniga. Kuna resolutsioonil on 79 kaassponsorit, siis on oodata ka selle resolutsiooni peatset vastuvõtmist senatis.

 

Dokumendis on palju üldist juttu ja kiitusi, mis on oodatav ja üsna tavaline Iisraeli aastapäevadeks vastu võetavates resolutsioonides. Kuid siis keskendub tekst hoopis Iraani mustamisele, edasi tulevad Obama ja kongressi korduvad lubadused mitte lasta Iraanil tuumarelvani jõuda, kuid oma kõrgpunktini jõuab resolutsioon lõigus:

“Kui Iisraeli valitsus on sunnitud astuma sõjalisi samme, et kaitsta ennast Iraani tuumarelvade programmi eest, seisab USA valitsus Iisraeli kõrval ja varustab /…/ militaarjõuga ning diplomaatilise, sõjaväelise ja majandusliku toega Iisraeli valitsust tema alade, inimeste ja eksistentsi kaitsel.”

Nagu me oleme aga korduvalt tunnistajaks olnud, pole midagi lihtsamat, kui ennetavad rünnakud enesekaitseks kuulutada.

Niisiis näib resolutsiooni eesmärgiks olevat Iisraelile Iraani ründamiseks rohelise tule andmine, kuna üldise arvamuse kohaselt ei suudaks Iisrael üksinda Iraani edukalt rünnata.

 

Allikad: Haaretz, Policymic, Algemeiner

Pilt: bloomberg.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt