Iisrael hakkab õpilastele riigisõbralike säutsude eest maksma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2013 kell 19:11 

Iisraeli valitsus on otsustanud parandada riigi kuvandit välismaailma ees, kasutades selle jaoks seitsme ülikooli õpilasi, kes oma Twitteri kontol peaksid riigi kohta positiivselt säutsuma. Loomulikult ei teeks nad seda tasuta, vaid riik maksab – tingimusel, et õpilane valitsuselt raha saamise kohta ei kirjuta.

 

Peaminister Benjamin Netanyahu kabinet on Haaretzi ja The Independenti andmetel plaani heaks kiitnud. Programmis osalevates ülikoolides jagatakse õpilased rühmadesse, mis koosnevad: 1) rühmajuhist, kes saab oma töö eest täisstipendiumi; 2) keele-, graafika-, ja uurivast toimetajast, kes saavad väiksemat stipendiumi; 3) “aktivistidest”, kes saavad miinimumstipendiumi. Stipendiumide fond on 3 miljonit dollarit.

Netanyahu esindajate sõnul on peamised teemad, milles õpilased peaksid sõna võtma, seotud poliitika ja turvalisuse küsimustega. Võtmesõnadeks saavad Iisraeli demokraatlikud väärtused, usuvabadus ja pluralism.

Kuid leidub ka kriitikuid – Iisraeli välisministeeriumi endine kõrge diplomaat Alon Liel peab plaani “üsna jälestusväärseks”. “Üliõpilasi peaks õpetama vabalt mõtlema. Kui sa ostad õpilase meelsuse, saab temast Iisraeli valitsuse käpiknukk,” sõnas ta ja lisas: “Stipendiume võib määrata sotsiaaltöö tegemiseks või õpetamiseks, kuid mitte valitsuse propaganda levitamiseks.”

 

 

Allikad: Verkkomedia, The Independent, Mondoweiss, Haaretz

Pilt: Twitter

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt