Üleskutse: maailm peab ühinema USA-Saudi-Iisraeli loodud sõja vastu Süürias

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2013 kell 13:49Avaldame väljavõtte portaalis Infowars.com ilmunud Tony Cartalucci arvamusloost.

 

Alates 2007. aastast on dokumenteeritud USA, Saudi Araabia ja Iisraeli vandenõu Süüria valitsuse kukutamiseks. Selleks kasutatakse ekstremiste, seal hulgas rühmitusi, kes hoiavad al-Qaida poole, ning Moslemi Vennaskonda. Kui alguses püüdis Lääs Süürias toimuvat kirjeldada kui demokraatiameelset ülestõusu, siis nüüd portreteeritakse seda kui sektide konflikti ning USA-Saudi-Iisrael üritavad kaasata ka sunniite, kes seni pole saanud või tahtnud Süüria riigi hävitamises kaasa lüüa.

Sunniitide aktiveerimiseks on viimasel ajal toimunud mitu rünnakut – näiteks Damaskuse ülikoolile, kus sai surma 15 inimest või siis kahe sunniidi vaimuliku brutaalne tapmine. Ühe vaimuliku pea raiuti maha ja riputati tema kodumošee külge, samal ajal kui tema keha läbi Aleppo linna veeti. Lääs näeb küll vaeva väites, et need rünnakud on suunatud valitsuse pooldajate vastu, kuid tõde on selles, et Süürias võitlevad jõud on rahastatud, relvastatud, juhtitud ja poliitiliselt toetatud väljaspoolt ega esinda seega ühegi Süürias elava grupi huve.

On selge, et Lääne eesmärgiks ei ole demokraatia juurutamine või sektisõjas poolte valimine, vaid täielik ja lõplik Süüria rahvusriigi hävitamine, sealjuures kedagi säästmata.

Selline õhutatud sõda eksisteerib igasuguse rahvusvahelise õiguse vastaselt. Maailm pole silmitsi ainult moraalse kohustusega selline teguviis hukka mõista, vaid ka nõuda selle lõpetamist.

 

 

Allikas ja täispikk versioon koos viidetega: Infowars

Foto: commons.wikimedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt