USA-s katsetati 3D-printeriga valmistatud relva

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2013 kell 14:013dJuba möödunud aasta sügisel hakkas grupp ameeriklasi koguma raha, et töötada välja relv, mille saaks valmis teha vaid kolmemõõtmelist printerit kasutades. Nüüd on relv valmis ja sellest on tulistatud ka esimesed lasud. Grupp plaanib relva tegemiseks vajalikud skeemid internetis avalikustada.

 

Rühm, kes nimetab end Defense Distributed, kasutas relva väljaprintimiseks 8000 dollarit maksvat 3D-printerit, mida on võimalik igal inimesel internetist osta. Masin ehitab skeemide järgi kiht-kihilt plastikust detailid, mille kokku panemisel saabki funktsionaalse relva. Testitud relva ainsaks metallist osaks on lööknõel.

Grupi eesmärgiks ongi teha relvad kergesti kättesaadavaks. Nad kirjutasid oma veebilehel: “Kuidas käituvad valitsused siis, kui nad peavad ühel päeval hakkama arvestama eeldusega, et igal kodanikul on läbi interneti peaaegu kohene ligipääs tulirelvale?”

Praegused seadused pole veel uuele tehnoloogiale järgi jõudnud ning sellisel moel relva valmistamine on suures osas n-ö hall ala. USA seaduste järgi võib igaüks isiklikuks kasutuseks endale tulirelva valmistada. Marc Goodman, kes on tuleviku kuritegude instituudi (Future Crimes Institute) juht, ennustab, et 3D printimisest saab uus lahinguväli organiseeritud kuritegevuse ja terroristidega võitlemisel ning et see ei puuduta vaid relvastumist. Näiteks on kurjategijad 3D-printereid kasutanud juba seadete valmistamiseks, mis võimaldavad pangaautomaatidesse pandud kaartidelt andmeid lugeda.

On ennustatud, et tulevikus võivad inimesed poodi minemise asemel endale isikliku printeri abil valmistada kõik vajaminevad asjad.

 

Allikad: BBC 1, BBC 2, Forbes

Foto: BBC

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt