Korrakaitsjad ahistavad loodusfotograafi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. juuni 2013 kell 17:59cameraAmeerikas Oregoni osariigis elavat loodusfotosid teha armastavat meest külastas FBI agent, et pärida, miks mees neid fotosid täpselt teeb ja ning ega tal halbu kavatsusi ei ole.

 

59-aastase Doug Tankersley sekeldused võimudega algasid juba mitu aastat tagasi, kui mees oma kodu ümbruses loodusfotosid tegi. Tema hea tehnika (muu hulgas ka pildistamiseks kasutatav droon) äratas aga lähedal oleva tammi turvameeste tähelepanu ning sellest sai alguse konflikt, kuhu peagi pidi sekkuma ka kohalik politsei.

 

Karmid reeglid pärast bin Ladenit

Umatilla linna politsei on Tankersley meelest ahistanud juba peaaegu kolm aastat ja mees on pidanud võitlema oma õiguse eest teha McNary tammi lähistel looduspilte.

Kõik sai alguse ühel päeval, kui mees pildistas taas oma lemmikpaigas lilli ning tema juurde astus mustas vormis mees ja küsis, et mida ta teeb. Kuna oli üsna selge, millega Tankersley tegeles, hakkas seaduseteener loengut pidama teemal, et pärast bin Ladenit on kõik reeglid väga karmid ning tema kohustus on väga pingsalt jälgida, mis tammi ümbruses toimub. Tankersley pidi näitama ka isikut tõendavat dokumenti. Järgmisetel kordadel teda kontrollida soovinud turvameestele ütles mees aga ära ja seetõttu sekkus kohalik politsei. Pärast mitmeid aastaid sekeldusi jõudis Tankersley ukse taha ka FBI ametnik.

 Fotograafide kurjad kavatsused

Kuna ei ole ühtegi seadust, mis keelaks inimesel looduses pildistada, selgitas FBI agent: “Mõnikord on fotograafide näol tegemist halbade inimestega. Nad pildistavad infrastruktuuri ja muid asju kurjade kavatsustega – näiteks selleks, et lasta tamm õhku.“

Ta lisas, et terroristid pildistasid kindlasti ka enne 11. septembri rünnakuid Maailma Kaubanduskeskust. Agent uuris veel, et ega Tankersleyl midagi Ameerika Ühendriikide ja selle konkreetse tammi vastu pole ning ega ta ei plaani midagi halba teha.

Amatöörfotograafide kimbutamine võimude poolt on USA-s saanud juba üsna igapäevaseks ning taolisi lugusi leiab internetist mitmeid.

 

Vaata fotograafi ja ametniku vestluse videot:

 

 

Allikad: PINAC, Facebook

Toimetas Stinne Loo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt