Prinditav maja valmiks vähem kui päevaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2014 kell 18:01Screen Shot 2014-01-18 at 7.07.56 PMCalifornias töötavad teadlased on teada andnud, et nad on välja töötamas tehnoloogiat, mille abil on võimalik betoonist kahekorruseline maja püstitada vähem kui päevaga.

 

Lõuna-California ülikooli professor Behrokh Khoshnevis on projekti  kallal töötanud juba aastaid ja tema tegevust on tunnustanud nii USA teadlaste kogu kui ka kosmoseagentuur NASA. Tema sõnade järgi on peagi võimalik ehitada maju hiiglasliku 3D-printeri abil.

Praegused hobiprinterid suudavad peamiselt plastikut kasutades ehitada kiht kihi haaval valmis kolmemõõtmelisi esemeid, kuid Khoshnevisil on plaan sama metoodikat kasutada linnaehituses. Suur 3D-printer ehitaks majakarkassi valmis, lisades kiht kihi järgi kiiresti kuivavat betooni. Majakarbi saab ehitada vastavalt tellija vajadusele.

Ehitamine nõuaks endiselt ka tööliste abi, kes kõigepealt krundi ette valmistaksid ning teeksid pärast betoonkarkassi valmimist viimistlustöid. Siiski oleks selline majaehitus oluliselt kiirem ja täpsem kui traditsiooniline ehitusmeetod.

Muide, meetodit peetakse üheks reaalseks võimaluseks ka Marsile ja Kuule hoonete ehitamise tarbeks ning võimaluste uurimine käib ka selles suunas, kas ja kuidas oleks võimalik ehituseks kasutada nendel taevakehadel asuvaid materjale.

 

 

 

Allikad: RT, Business Insider, msn

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt