3D-relvade skeemid kästi veebilehelt kaotada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. mai 2013 kell 11:253D gunHiljuti avaldasime loo, mis rääkis täielikult 3D-printeriga loodud püstoli edukast katsetusest. Selle relva ja mitmeid tarvikuid loonud Defense Distributed pidi printimiseks vajalikud skeemid oma veebilehelt eemaldama, sest sellise informatsiooni levitamine on seadusevastane.

 

8. mail saatis USA siseministeerium Defense Distibutedile kirja, milles öeldakse, et skeemide ilma loata avalikustamise puhul on tegemist relvade eksporti kontrolliva seaduse rikkumisega ning kästakse skeemid viivitamatult eemaldada. Selleks ajaks oli uue püstoli skeeme alla laadinud juba umbes 100 000 inimest ja laadinud need omakorda üles failivahetuslehtedele nagu Pirate Bay.

Dokumendis tuuakse välja ka riikidevahelised relvakaubandusregulatsioonid (International Traffic in Arms Regulations), mis sätestab, et igasugust ametliku loata relvi puudutava informatsiooni levitamine võõramaalasele on seaduse mõises eksport.

Infowars kirjutab, et see keeld käib ühte sammu ÜRO rahvusvaheliste relvakontrollikokkulepetega, mis proovivad samuti teostada relvakontrolli impordi ja ekspordi seaduste abil. Kentucky senaator Rand Paul on öelnud, et ÜRO väikerelvade kokkulepe on “tegelikult hiiglaslik ja ülemaailmne relvakontrolliskeem”.

 

Allikad: Infowars, Guardian

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt