Uudiseid Venemaalt: ühtset koolivormi ei ole lihtne kehtestada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2014 kell 17:30Venemaal ei ole lihtne kehtestada ühtset koolivormi

Kuigi president on andnud välja määruse Venemaal ühtse koolivormi kehtestamiseks, on karta, et sügisel algavaks õppeaastaks seda vormi veel saada ei ole. Nimelt on erinevad riigiametid veel üsna erinevatel seisukohtadel selles, milline mainitud vorm peaks lõpuks konkreetselt olema, aga tootjad kurdavad, et kui asi veel venib, siis nemad neid tänavuseks 1. septembriks valmis õmmelda ei jõua.

Venemaal algas koolivormiga tegelemine 2012. aastal Stavropoli krai ühes koolis toimunud intsidenist hidžaabide ehk musliminaiste seas levinud peakattega.

Allikas: Kommersant

 

Vene-Datsun tuleb turule

Jaapani Nissani kontserni kuuluv Datsun on disaininud ja asunud tootma spetsiaalselt Venemaa turule mõeldud sõiduautot. Esimesed Vene-Datsunid peaksid Venemaal autopoodidesse jõudma  aprillis. Auto puhul olevat võetud arvesse noorte juhtide optimistlikku sõidustiili, auto kaasaegsust, taskukohast hinda (alates 380 000 rublast ehk 7640 eurost) ja madalaid ekspluatatsioonikulusid.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

2018. a jalgpalli MM-i ettevalmistused kulgevad vastutuules

Venemaal 2018. aastal toimuma plaanitud jalgpalli-MM on sattunud vastutuulde, kuna staadionite planeerimisega ollakse juba esialgsest graafikust maha jäädud. Spordiminister võttis sel teemal avalikult sõna, nõudes ehitustööde algamist juba käesoleva aasta lõpuks. Üldse on plaanis ehitada 11 uut staadioni ja rekonstrueerida üks.

Allikas: The St Petersburg Times

 

Foto: kommersant.ru

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt