Uudiseid Venemaalt: Krimmile esitati alistumiseks ultimaatum?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2014 kell 17:28 

Venemaa esitas Krimmile alistumiseks ultimaatumi?

Venemaa uudisteagentuuri Interfax teatel andis Musta mere laevastik Ukraina vägedele Krimmis valiku alistuda kella viieks hommikul või leppida sõjalise rünnakuga, vahendab ERR. Kuid ei kaitseministeerium ega Musta mere laevastik pole uudist veel kinnitanud, seega võib olla tegu ka hirmutamistaktikaga.

Interfax lisas, et ultimaatumi edastas Ukraina kaitseministeeriumile Venemaa Musta mere laevastiku komandör Aleksandr Vitko, vahendas Reuters.

Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšõnov ütles, et Venemaa andis samasuguse kellaajaga ultimaatumi ka eile. “Nad ei alustanud kell viis hommikul pealetungi baasidele, kuid olukord Krimmis on endiselt pingeline,” vahendas Kyiv Post Turtšõnovi kommentaari.

Allikad: ERR

 

Venemaa Balti laevastik viis täna läbi lahingõppused

Venemaa Balti laevastik viis Lääne ja Kesksõjaväeringkonna lahinguvalmiduse ootamatu kontrolli raames täna Kaliningradi lähistel läbi suurtükkide ja seniitrakettide lahinglaskmised veepealsete, mere- ja õhusihtmärkide pihta, vahendab ERR. Viimati korraldati samas piirkonnas suurem õppus 26. septembril 2013. aastal (üleval pildil).

“Ühiste laevaõppuste käigus mängitakse merepolügoonidel läbi suurtükiduellid tingliku vaenlase laevadega ja harjutatakse tegevusi õhurünnaku tagasilöömiseks,” ütles uudisteagentuurile ITAR-TASS Venemaa Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistuse esindaja Balti laevastiku alal, teise järgu kapten Vladimir Matvejev. Tema sõnul lahendatakse paralleelselt õppe- ja lahinguülesandeid tingliku vaenlase allveelaevade otsinguteks ja jälgimiseks, heidetakse süvaveepomme, pannakse miine jne. Õhust toetab maapealset grupeeringut Balti laevastiku merelennuvägi, rünnates tingliku vaenlase objekte.

Allikad: ERR, ITAR-TASS

 

Venemaal hakkab oodatud äritegelane saama kodakondsust lihtsamini

Venemaal on valitsus otsustanud hakata riiki sisserännanud äritegelastele andma kodakondsust lihtsustatud ja kiirendatud korras. Nimelt arutati viimasel ministrite kabineti istungil võimalust sisserände senisest karmima kontrollimise raames edendada nn soovitud sisserännet ehk kvalifitseeritud ja kõrgema toimetulekuga spetsialistide ja äritegelaste Venemaale kolimist ja kodakondsuse saamist. Näiteks võiks selline erikorras kodakondsuse saamine eeldada muu hulgas ka Venemaal kõrgkooli lõpetamist ja seejärel riiki ka vähemalt kolmeks aastaks tööle jäämist.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Venemaa kiirendab erastamist hinnasoodustustega

Venemaal on otsustatud kiirendada riigi omanduses oleva vara erastamist, asudes muutma seadusi. Seega võib peagi saada võimalikuks erastamisele kuuluva vara riigilt kättesaamine 20% turuhinnast odavamalt. Eriti suurt tähendust hinnasoodustuse osas omistatakse sotsiaalse ja kommunaaltaristu objektidele.

Allikas: Kommersant

 

Peterburisse plaanitakse hiigelsuurt ülikoolilinnakut

Peterburi plaanitakse hiigel-campus’t, kuhu peaks mahtuma elama 35 000 erineva kõrgkooli tudengit. Linna kaguosas paiknevas Kudrovos peaks plaan teostuma aastail 2017–2037. Tööd 326 hektari suurusel krundil peaksid algama tänavu suvel ja planeerimine juba käib. Seni ongi üks tõsisemaid probleeme Peterburi kõrgharidusturul olnud tudengite elamispindade vähene arv.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Foto: PantherMedia / Scanpix

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt