Uudiseid Venemaalt: korruptsioonivastase võitluse juhtfiguur võeti maha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2014 kell 14:15Korruptsioonivastase võitluse juhtfiguur võeti Venemaal maha

Venemaal sattus korruptsioonivastase võitlusega tegelenud ametkond sedavõrd tõsisesse skandaali, et Putin pidi selle juhi lahti laskma ja neli ametnikku-ohvitseri arreteeriti.

Nimelt olevat vastavad asjalised tegelenud pistisega võitlemise asemel hoopis pistisele provotseerimisega ja nii astunud üle oma ametivolitustest.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Teadlased paluvad Putinit päästa vene filoloogia

Venemaa teadlased paluvad Putinit päästa vene filoloogia tuues eesmärgiks Venemaa rahvaste rahvusliku ja kodanikuidentiteedi loomise ja tugevdamise.

Nimelt olevat teadlaste hinnangul suure riskina vene keele kohale kerkinud kõrgkoolides keelega toimuv ehk lühidalt keeleteaduse nivelleerimine, kuna keeleteaduskondi pandavat kas kinni või nende mahte ja ressursse vähendavat, kuid samal ajal olevat plahvatuslikult kasvamas kõrghariduse ja keele õpetamisega seotud bürokraatia.

Allikas: Kommersant

 

Gazpromil rekordosakaal Euroopa gaasiturul

Gazprom saavutas eelmisel aastal rekordosakaalu Euroopa ja Türgi ühisel gaasiturul kasvatades oma osa 2012. aasta 26%-lt 30%-ni. Tegemist on mõnevõrra ootamatu arenguga, kuna 2011. aastal oli osakaaluks juba 27%, millele järgnes siis väike langus enne uut hüpet ning Gazpromi enda prognoosides oli 30% osakaalu saavutamine plaanis alles aastaks 2020.

Vastava kasvuhüppe taga oli märgatavalt kasvanud tarbimine Itaalias, Suurbritannias ja Saksamaal.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Foto: barentsobserver.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt