Ligi 20 koduomanikku läheb maamaksu vastu kohtusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2013 kell 9:01house

Maksumaksjate liit koos omanike keskliiduga on kokku kogunud 18 inimest, kes ei ole rahul maamaksu vabastuse piirangutega ja kelle reaalsete näidete põhjal on esitatud ka sama arv kaebuseid Tallinna halduskohtule, kirjutab Eesti Päevaleht.

 

Selle aasta algusest kehtima hakanud kodualuse maa maksuvabastus on kaasa toonud rahulolematust koduomanikes, kes esmapilgul vabastuse saajateks küll kvalifitseeruks, kuid ei saa seda. Kinnistu omanik on ka rahvastikuregistri järgselt sinna sisse kirjutatud, aga tegelikult sai eelmistest aastatest suurema arve.

Kuigi omanikud protesteerivad seadusandja ehk riigi vastu, esitatakse kaebused maksu- ja tolliameti (EMTA) vastu, kuna just EMTA on maksuteadete väljasaatjana nende eest ka vastutav. Vaidlustatud summad varieeruvad kahest eurost kuni 2331 euroni. Kui enamik kaebuse esitajaid elab Tallinnas, siis esindatud on ka Maardu ja Pärnu linn.

18 kohtussemineja põhjused jagunevad laias laastus kaheks: ühed pole rahul sellega, et kui nende kortermaja alune pind jaguneb elamumaa ja ärimaa vahel, saavad nad küll elamumaa pealt vabastust, kuid esimesel korrusel asuva äripinna tõttu peavad nad kinni maksma ka ettevõtete maamaksu. Teine kaebuste grupp on kinnistute kaasomanikelt, kes saavad 1500 ruutmeetri ulatuses maksuvabastust kogu kinnistu ehk kõigi kaasomanike peale kokku. Mullu kehtis Tallinnas vabastus 1500 ruutmeetrit igale kaasomanikule.

“Kaebuses aga leiame, et selline piirang on vastuolus põhiseadusest tuleneva võrdse kohtlemise põhimõttega ning seega osaliselt põhiseadusevastane,” selgitas maksumaksjate liidu jurist Hiie Marrandi.

 

Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt